Michał Listkiewicz

i

Autor: SE Michał Listkiewicz

MŚ Katar 2022

Michał Listkiewicz zdradził rodzinną tajemnicę. Mówi o dużym zaskoczeniu, zupełnie tego nie ukrywa

2022-12-16 8:19

To już pewne – po raz pierwszy w historii polski zespół sędziowski został wyznaczony do poprowadzenia finału mistrzostw świata. Jako arbiter główny zawody poprowadzi Szymon Marciniak, a na linii sekundować będzie mu m.in. Tomasz Listkiewicz. Sytuacja zatoczy zatem koło, 32 lata temu sędzią bocznym podczas finału mundialu był jego ojciec – Michał. 69-latek w specjalnej rozmowie z „Super Expressem” opowiedział o swoich emocjach związanych z nominacją dla syna, zdradził również pewną rodzinną tajemnicę.

Zasłużona nominacja

Szymon Marciniak i jego zespół sędziowski podczas katarskiego mundialu od samego początku mieli mocną pozycję. Dzięki świetnemu w ich wykonaniu spotkaniu fazy grupowej pomiędzy Francją a Danią stała się ona jeszcze mocniejsza. Na tyle, że 41-latek został wyznaczony do poprowadzenia spotkania 1/8 finału Argentyna – Australia. Kolejne dobre zawody w wykonaniu naszego najlepszego arbitra sprawiły, że zaczęto dyskutować o jego nominacji do najważniejszych spotkań tego turnieju. Przypuszczenia potwierdziły się w czwartkowe popołudnie, gdy Marciniaka wyznaczono do poprowadzenia niedzielnego finału, w którym zmierzą się Argentyna oraz Francja.

Piękny gest Szymona Marciniaka wobec asystentów po wyborze na sędziego finału Argentyna - Francja

Michał Listkiewicz nie kryje wzruszenia

Jednym z asystentów Marciniaka podczas katarskiego mundialu jest syn Michała Listkiewicza – Tomasz. Sytuacja zatoczy zatem swoiste koło. 32 lata temu arbitrem bocznym finału mistrzostw świata był ojciec, w najbliższą niedzielę będzie to syn. - Przeszczęśliwy jestem, i dumny, jakbym to ja dostał tę nominację. A może nawet i bardziej, bo wtedy byłem polskim jedynakiem w finale, a teraz wystąpi w nim cały zespół polski – podkreślił były prezes PZPN w rozmowie z dziennikarzem „Super Expressu” Dariuszem Leśnikowskim. - Dla mnie faktycznie jest to wielka satysfakcja osobista, żew tym gronie znalazł mój syn. Po 32 latach mogę wreszcie zasiąść w fotelu. Brzemię jedynego polskiego arbitra w finale mundialu ze mnie wreszcie spadnie. No i nie wiem, czy taka rodzinka – ojciec i syn w meczu o złoto – szybko się przytrafi (śmiech) – dodał.

Niespodziewana przeprowadzka Paulo Sousy? Były selekcjoner reprezentacji Polski ma zastąpić legendarnego trenera

Rodzinna tajemnica

Polski „rodzynek” (choć tylko do niedzieli) w finale mistrzostw świata postanowił także zdradzić pewną małą, rodzinną tajemnicę. Michał Listkiewicz ujawnił bowiem, co powiedział synowi przed wyjazdem do Kataru. - „Dajcie z siebie wszystko i wracajcie jak najpóźniej”. Ale naprawdę nie sądziłem, że wrócą aż tak późno! – przyznał, nawet nie próbując ukryć zaskoczenia. Mecz finałowy pomiędzy Argentyną a Francją odbędzie się w niedzielę (18.12) o godz. 16:00 czasu polskiego. Dzień wcześniej o tej samej porze Chorwacja zmierzy się z Marokiem w „finale pocieszenia”. Oba te spotkania będzie można obejrzeć w TVP1 oraz TVP Sport.

Sonda
Czy "kibicujesz" Szymonowi Marciniakowi?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Na własne oczy widział to, czego nie pokazały kamery tv!

Posłuchaj o największych ABSURDACH mundialu w Katarze!

Listen to "BYŁ NA MISTRZOSTWACH wymienia ABSURDY Kataru. SuperSport+" on Spreaker.
Najnowsze