Hiroki Sakai, Jamal Musiala, Niemcy - Japonia

Autor: Cyfrasport Hiroki Sakai, Jamal Musiala, Niemcy - Japonia

Niemcy - Japonia

Niemcy - Japonia WYNIK: Kolejna sensacja na mundialu w Katarze! Japonia rzuciła Niemców na kolana

2022-11-23 15:59

Po sensacyjnej wygranej Arabii Saudyjskiej nad Argentyną, nie przyszło nam długo czekać na kolejną niespodziankę na mistrzostwach świata w Katarze. Niemcy, którzy prowadzili do przerwy 1:0 z Japonią, ostatecznie dali sobie wbić dwa gole, nie strzelając w tym czasie żadnego. Ostatecznie mistrzowie świata z 2014 roku rozpoczynają więc mundial w Katarze od porażki z Japonią 1:2.

Niemcy - Japonia 1:2 (1:0)

Bramki: 33. Gundogan (karny), 75. Doan, 83. Asano

Kartki:

Niemcy: Neuer - Sule, Rudiger, Schlotterbeck, Raum - Kimmich, Gundogan (67. Goretzka) - Mueller (67. Hofmann), Musiala (79. Gotze), Gnabry (90. Moukoko) - Havertz (79. Fullkrug)

Japonia: Gonda - Sakai (75. Minamino), Yoshida, Itakura, Nagatomo (57. Mitoma) - Endo, Tanaka (72. Doan) - Ito, Kamada, Kubo (46. Tomiyasu) - Maeda (57. Asano)

Wiele zespołów, które występują na mistrzostwach świata w Katarze mogłoby się uczyć waleczności od reprezentacji Japonii. Ekipa z Azji wyszła na mecz z Niemcami nastawiona wyraźnie na kontratak, co w ostatecznym rozrachunku przyniosło efekty. Pierwsi do siatki trafili jednak Niemcy. Niepilnowany na lewym skrzydle Raum został sfaulowany przez bramkarza rywali i sędzia musiał podyktować rzut karny. Do piłki podszedł Ilkay Gundogan, który nie dał szans Gondzie. Przed przerwą wynik nie uległ zmianie, ale najlepsze było dopiero przed nami.

Japonia sensacyjnie pokonuje Niemców! Walczyli do ostatniej chwili, szalony mecz w Katarze

Po zmianie stron Japończycy atakowali zdecydowanie częściej i jak się okazało, również skuteczniej. W 75. minucie Minamino, który wszedł z ławki dograł piłkę w pole karne i chociaż jego podanie sparował Manuel Neuer, to posłał piłkę wprost pod nogi nabiegającego Ritsu Doan. Ten posłał piłkę do niemalże pustej bramki i dał Japonii wyrównanie, a jednocześnie także sygnał do dalszego ataku.

Kolejna sensacja na mundialu w Katarze! Japonia rzuciła Niemców na kolana

Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry, w 83. minucie Nico Schlotterbeck faulował rywala podczas próby odbioru piłki na połowie Japonii i wtedy nie mógł sobie jeszcze zdawać sprawy z tego, co zaraz nastąpi. Ko Itakura dograł długą piłkę do Takumy Asano, a ten wykorzystał gapiostwo defensywy rywali, poszedł do końca boiska i z ostrego kąta pokonał golkipera Niemców. W ten sposób Niemcy przegrywają swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata w Katarze.

Czy Niemcy wygrają mistrzostwa świata w Katarze?

Niemcy - Japonia RELACJA NA ŻYWO mundial 2022: Niemcy - Japonia WYNIK live online Niemcy - Japonia na żywo w internecie WYNIK, SKŁADY

Jeśli mielibyśmy wskazywać drużyny, które znajdują się w gronie faworytów do wygrania mistrzostw świata w Katarze, to z pewnością trzeba by wziąć po rozwagę również reprezentację Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi po raz ostatni mieli okazję zdobyć upragnione trofeum w 2014 roku, kiedy mundial rozgrywany był w Brazylii i z pewnością chętnie powtórzyliby ten wyczyn również w Katarze. Najpierw jednak ekipa prowadzona przez selekcjonera Hansiego Flicka musi pokazać swoją wyższość w meczu Niemcy - Japonia. Nie jest tajemnicą, że to "Die Mannschaft" są faworytami pierwszego meczu w grupie E Niemcy - Japonia, jednak jak już doskonale wiemy, niespodzianka może czaić się na każdym kroku, jak chociażby w meczu Argentyny z Arabią Saudyjską. Bez dwóch zdań w spotkaniu Niemcy - Japonia będziemy mogli spodziewać się sporych emocji, bo ekipa z "Kraju Kwitnącej Wiśni" tanio skóry nie sprzeda. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Niemcy - Japonia!