Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Myślano o nim jako o następcy Nawałki!

Niespodziewany następca Michniewicza? Głośne nazwisko puka do polskiej kadry, mógł objąć drużynę już lata temu!

2022-12-14 8:15

Reprezentacja Polski dostanie następcę Czesława Michniewicza? Mimo że obecny selekcjoner kadry narodowej nie pożegnał się z kadrą, to wiele wskazuje na to, że ten scenariusz się urzeczywistni. Okazuje się, że pojawił się chętny na objęcie drużyny "Biało-Czerwonych" z dość głośnym nazwiskiem. Co ciekawe, ten trener mógł zostać zatrudniony w Polsce wiele lat temu, gdyż był postrzegany jako następca Adama Nawałki!

Reprezentacja Polski najprawdopodobniej pożegna się z Czesławem Michniewiczem i już niebawem postawi na nowego szkoleniowca. W mediach i wśród kibiców trwają dyskusję względem tego, czy nowym trenerem Polaków nie zostanie Andrij Szewczenko, czy Nenad Bjelica. Okazuje się, że do polskiej kadry puka jeszcze jedno, dość znane nazwisko, które - co ciekawe - mogło pracować z "Biało-Czerwonymi" już lata temu. Czy to właśnie ten trener obejmie kadrę po Czesławie Michniewiczu?

Niespodziewany zastępca dla Michniewicza? Znane nazwisko puka do polskiej kadry!

Trenerem, który miał zgłosić się do pracy z polską drużyną jest  Gianni De Biasi. Włoch, który pracował m.in. z Torino i z reprezentacją Albanii, jest obecnie związany z kadrą Azerbejdżanu. Zdaniem "sport.pl", szkoleniowiec zgłosił się sam do PZPN i z wielką chęcią objąłby drużynę.

-  W ostatnich godzinach docierają do nas takie sygnały - cytuje słowa jednego z działaczy PZPN "sport.pl".

Gianni De Biasi nie jest po raz pierwszy w swojej karierze łączony z kadrą Polski. Temat jego zatrudnienia istniał bowiem po mistrzostwach świata w 2018 roku, kiedy z funkcją selekcjonera pożegnał się Adam Nawałka. Włoch przekonywał potem w polskich mediach, że jego rozmowy z polską federacją piłkarską były bardzo zaawansowane.

- Pół żartem, pół serio mogę powiedzieć, że byłem o jeden garnitur od polskiej reprezentacji. Czułem, że mogę wykonać z Polską dobrą robotę. Macie piłkarzy na bardzo wysokim poziomie. Lewandowski, Glik, Bereszyński - mówił swego czasu De Biasi w rozmowie z "WP Sportowe Fakty".

Sonda
Kto powinien zastąpić Czesława Michniewicza?
KFC w Katarze - TEST. Jak smakuje i ile kosztuje

Maroko WYGRYWA mundial w Katarze? Jak naprawdę wypadli Polacy?

Posłuchaj najnowszego odcinka podcastu SUPER SPORT!

Listen to "KUBACKI W GAZIE, Maroko już wygrało w Katarze" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze