Cristiano Ronaldo mieszka w Arabii Saudyjskiej jak król

i

Autor: AP

Ma rację?

Odważna wypowiedź byłego gwiazdora nt. Cristiano Ronaldo. Te słowa rozpętają burzę, nie zamierzał gryźć się w język

2023-01-16 22:52

Cristiano Ronaldo po wielu latach spędzonych w najlepszych klubach świata ostatecznie zdecydował się opuścić Europę i kontynuować karierę w saudyjskim Al-Nassr. Niewykluczone jednak, że gdyby tylko Portugalczyk zaakceptował fakt, że jest w schyłkowej fazie kariery i nie chciał za wszelką cenę być największą gwiazdą drużyny, mógłby wciąż występować na Starym Kontynencie. Tak przynajmniej twierdzi były gwiazdor m.in. Manchesteru United – Eric Cantona.

 - Pod koniec kariery są dwa rodzaje piłkarzy. Należę do pierwszej grupy. Zdecydowałem się wcześniej wycofać (w wieku 31 lat – red). Są też tacy, którzy chcą grać do 40. roku życia. Ci dzielą się na dwa typy: tych, którzy chcą grać w każdym meczu, bo myślą, że mają 25 lat i tacy, którzy zdają sobie sprawę, że nie mają już 25 lat, że są po to, by pomagać młodym zawodnikom. Wiedzą, że nie zawsze będą grać - powiedział były francuski napastnik, który w MU występował z takim samym numerem co CR7.

Legenda mocno przejechała się po Lukasie Podolskim. To musi zaboleć, użył takiego określenia

- Ibrahimovic tak robi w Mediolanie, Giggs czy Maldini też to robili. Myślę jednak, że Ronaldo nadal nie zdaje sobie sprawy, że nie ma już 25 lat. Jest starszy i powinien mieć świadomość, że nie zagra w każdym meczu, a nie okazywać z tego niezadowolenie. On powinien zaakceptować swoją sytuację - dodał 56-latek. Cantona powiedział również, że zaakceptowanie wieku powinno być częścią ludzkiej kondycji i ustanowił paralelę między końcem kariery a końcem życia. Francuz osiem lat po zakończeniu kariery zwyciężył w plebiscycie na największego piłkarza w historii angielskiej Premier League, przeprowadzonym w 2005 w imieniu sponsora ligi, banku Barclays, wśród ponad 26 tysięcy kibiców ze 170 krajów.

Gwiazda Manchesteru United zareagowała na transfer… Radomiaka. „Był jednym z najlepszych, jakich poznałem”

- We wszystkim, co robimy, musimy mieć umiar. Nie tylko w piłce nożnej. We wszystkim. Nie mogę biegać tak szybko jak wtedy, gdy miałem 30 lat i muszę to zaakceptować. Muszę pogodzić się z tym, że pewnego dnia umrę. Trudno to zaakceptować, ale musimy. A koniec kariery jest trochę jak śmierć. (...) Możemy śpiewać do 80. roku życia, możemy grać do 80. roku życia, ale piłkarze czy inni sportowcy wiedzą, że po 30, 33 roku życia jest to z każdym dniem coraz trudniejsze fizycznie. Trzeba to zaakceptować albo się wycofać. Można też pomagać nowym pokoleniom – zakończył.

Wielki gest właściciela Szachtara Donieck. Na to przeznaczy część pieniędzy z transferu Mudryka

W grudniu 37-letni Ronaldo związał się z saudyjskim An-Nassr umową na dwa i pół roku. Według mediów rocznie będzie otrzymywał 200 mln euro.

Sonda
Jak oceniasz przejście Cristiano Ronaldo do Al-Nassr?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze