Chris Sutton, były angielski piłkarz

i

Autor: Chris Sutton/Instagram, Manu Fernandez/AP

Przed meczem o awans

Polska… przegra z Argentyną, ale awansuje! Ciekawa prognoza znanego piłkarza

2022-11-29 13:04

Odliczamy godziny do najważniejszego meczu piłkarskiej reprezentacji Polski w grupowej fazie mundialu 2022 w Katarze. W środowy wieczór (30.11, godz. 20.00) Biało-Czerwoni walczą z Argentyną. Potrzebują punktu do awansu do czołowej szesnastki turnieju i występu w fazie pucharowej MŚ pierwszy raz od 36 lat. Co na to eksperci?

Czy Polska awansuje do 1/8 finału? Głos zabrał Chris Sutton, mundialowy ekspert BBC Sport. 49-letni Sutton to doświadczony angielski piłkarz, w przeszłości napastnik m.in. Chelsea, Celtiku i Blackburn. Przed turniejem przewidywał, że Polacy nie wyjdą z grupy C. Pierwsze miejsce według jego prognozy miała zająć Argentyna, a drugie Meksyk. Polacy plasowali się jego zdaniem na trzeciej pozycji i odpadali z turnieju. Przed ostatnimi meczami grupowymi były angielski internacjonał zmienił zdanie! Teraz inaczej wyglądają jego zdaniem szanse reprezentacji Polski.

To on wbiegł na boisko podczas mundialu w Katarze. Nie uwierzycie, co łączy go z Polską

Kiedy Polska awansuje do 1/8 finału. Oto warianty

Najpierw przypomnijmy, jakie warianty wchodzą w grę. Zacznijmy od tego, że każdy wynik poza porażką daje nam automatycznie awans do 1/8 finału MŚ. Natomiast w razie przegranej wchodzą w grę rozmaite scenariusze zależne od konkretnego rezultatu naszego meczu i spotkania Meksyku z Arabią Saudyjską.

Waldemar Fornalik zaprezentowany w nowym klubie! Przed nim spore wyzwanie

Jeżeli jednak przegramy z Argentyną, to przede wszystkim nie chcemy, by Arabia Saudyjska wygrała z Meksykiem – wtedy Polska odpada z mistrzostw, a awansują Argentyna i Arabia. Przy remisie Arabii z Meksykiem Polacy i Saudyjczycy będą mieli po 4 pkt. Zdecydują bramki, a ponieważ Arabia przy remisie będzie miała wciąż bilans bramek –1, Polska, żeby awansować, może przegrać jedną lub dwiema bramkami. Jeżeli przegra trzema, zdecyduje liczba strzelonych goli.

Ta porażka da nam awans

Kamil Grosicki odpalił potężne świętowanie w trakcie mundialu 2022. Nie mógł się oprzeć, zdjęcie mówi wszystko

I tu dochodzimy do prognozy Suttona, czyli porażki Biało-Czerwonych 1:2, przy wygranej 1:0 Meksyku z Arabią Saudyjską. Polacy i Meksykanie będą wtedy mieli po 4 pkt. O wszystkim zdecydują bramki, które w tym przypadku będą premiować podopiecznych Czesława Michniewicza (Polska: 3–2, Meksyk: 1–2). Czyli: 1. Argentyna, 2. Polska i gramy w fazie pucharowej!

Kazimierz Węgrzyn przed Polska-Argentyna "Messi drepcze po boisku"
Najnowsze