Waldemar Fornalik

i

Autor: Cyfrasport Waldemar Fornalik

Oficjalnie

Waldemar Fornalik zaprezentowany w nowym klubie! Przed nim spore wyzwanie

2022-11-29 11:41

Waldemar Fornalik został we wtorek oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Zagłębia Lubin. Były selekcjoner reprezentacji Polski, który w ostatnich latach z powodzeniem prowadził Piasta Gliwice, zastąpił na stanowisku zwolnionego z powodu słabych wyników Piotra Stokowca. 59-latek związał się z klubem z Dolnego Śląska kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2024 roku.

Waldemar Fornalik – przebieg kariery trenerskiej

Fornalik w przeszłości był czynnym piłkarzem, a całą karierę spędził w Ruchu Chorzów. Po odwieszeniu butów na kołku zajął się pracą trenerską, z powodzeniem prowadząc m.in. „Niebieskich”. W latach 2012-2013 pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski, ale nie był to dla niego zbyt udany okres. Po powrocie do klubowej piłki wyraźnie odżył, a kulminację tego okresu stanowił czas spędzony w Piaście Gliwice, z którym w 2019 roku zdobył historyczne mistrzostwo Polski. Sezon 2022/2023 nie był jednak dla „Piastunek” zbyt dobry, wobec czego pod koniec października władze klubu podjęły decyzję o rozstaniu z 59-letnim szkoleniowcem. Fornalik nie pozostawał jednak bez pracy zbyt długo.

Polska - Argentyna. Kazimierz Węgrzyn: Messi drepcze, a nagle odmienia losy meczu [WIDEO]

Zagłębie Lubin – duże wyzwanie

We wtorkowy poranek Waldemar Fornalik został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Zagłębia Lubin. 59-latek zastąpił na stanowisku Piotra Stokowca, zwolnionego z powodu niesatysfakcjonujących wyników osiąganych przez zespół. Były selekcjoner reprezentacji Polski podpisał z „Miedziowymi” kontakt obowiązujący do końca czerwca 2024 roku. - Bardzo dziękuję władzom klubu za podjętą decyzję i tym samym za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Liczę, że nasza wspólna praca doprowadzi do tego, że wszyscy ludzie związani z Zagłębiem Lubin będą usatysfakcjonowani – powiedział podczas pierwszej rozmowy po zatrudnieniu. Fornalika w Lubinie czeka jednak trudne zadanie. Zespół z Dolnego Śląska po rundzie jesiennej zajmuje bowiem ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy, z przewagą zaledwie jednego punktu nad znajdującym się w strefie spadkowej… Piastem Gliwice.

Srogi osąd dziennikarza w trakcie Mundialu 2022. Każe Lewandowskiemu odejść z reprezentacji, "największy przegryw na świecie"

Fornalik numerem jeden

Spore nadzieje z nowym szkoleniowcem wiążą także władze „Miedziowych”. Prezes klubu Michał Kielan podkreślił, że Fornalik od początku znajdował się na szczycie listy życzeń. - Doskonale znamy jego atuty. Ma znakomity warsztat szkoleniowy, ogromne doświadczenie i autorytet. Wraz z nowym szkoleniowcem do klubu dołączą również jego stali współpracownicy, którzy wzmocnią nasz sztab. Cieszy mnie, że trener Fornalik widzi w Zagłębiu podobny potencjał, który dostrzegamy jako zarząd. Nasz cel na rundę wiosenną jest jasny - grać dużo lepiej i punktować dużo lepiej, by skończyć sezon w górnej części tabeli – powiedział.

QUIZ: Dariusz Szpakowski kończy karierę. Ile o nim wiesz?

Pytanie 1 z 13
Który mundial jako pierwszy skomentował Dariusz Szpakowski?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze