Losowanie MŚ Katar 2022

i

Autor: AP PHOTO Losowanie MŚ w Katarze 2022

MŚ w Katarze

Skandal na stronie FIFA. Nie można było znaleźć Izraela, nie uwierzycie, co pojawiło się jego miejsce

2022-08-13 14:30

Mistrzostwa świata w Katarze zbliżają się wielkimi krokami. Wokół imprezy już wcześniej narosło sporo kontrowersji, a niedawno pojawiły się kolejne. Na oficjalnej stronie FIFA w jednej z sekcji nie dało się odszukać Izraela, a w jego miejsce pojawiły się… „okupowane terytoria palestyńskie”! Sprawę nagłośniono w Izraelu, po czym usunięto kontrowersyjny wpis. W Internecie jednak nic nie ginie.

O katarskim mundialu niejednokrotnie pisało się w negatywnym świetle i trudno się temu dziwić. Organizatorzy mistrzostw zostali oskarżeni o „kupienie” prawa do przeprowadzenia turnieju, co więcej, pojawiło się wiele doniesień na temat tego, że stadiony wybudowane na turniej powstały przy niewolniczej pracy tysięcy pracowników z biednych krajów – mieli oni pracować i mieszkać w złych warunkach, a wielu z nich zginęło podczas prac. Nic nie wskazuje na to, by turniej miał się nie odbyć, ale jego promocję utrudniają kolejne afery. Tym razem okazało się, że na stronie FIFA, na której można było zamówić bilety na mecz i zarezerwować hotel, nie dało się odnaleźć Izraela, a w jego miejsce pojawiły się „okupowane terytoria palestyńskie”.

Kuriozalne słowa o Lewandowskim! Hiszpański dziennikarz nie może przeboleć wielkiego zainteresowania polskim piłkarzem

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!

Afera na stronie FIFA. Szybka reakcja światowej centrali

Na stronie FIFA świat został podzielony na kilka rejonów. Na podstronie Azji i Bliskiego Wschodu oraz Europy próżno było szukać ofert dla kibiców z Izraela. Można było natomiast wybrać „okupowane terytoria palestyńskie”, co szybko zostało namierzone przez izraelski portal „Ynet”. Kilka godzin później „okupowane terytoria palestyńskie” zniknęły ze strony FIFA, ale w sieci bez problemu można znaleźć zrzuty ekranu, które pokazuję tę niewątpliwie szokującą „wpadkę”. Izraelskie media sugerują, że nie była to wpadka, a celowe działania.

Kolejny cios wymierzony w Lewandowskiego. Legenda Bayernu Monachium próbuje dopiec Polakowi

Najnowsze