Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

przykre słowa

Kolejny cios wymierzony w Lewandowskiego. Legenda Bayernu Monachium próbuje dopiec Polakowi

2022-08-13 8:13

Robert Lewandowski przez wiele lat stanowił o sile formacji ofensywnej Bayernu Monachium. Z biegiem czasu stał się centralną postacią drużyny i uwaga zarówno kolegów z zespołu, jak i przeciwników, była skupiona w dużej mierze właśnie na nim. Teraz, gdy Lewandowski odszedł z drużyny, nie ma jednego lidera w ataku, co jednak Bayernowi nie przeszkadza dobrze sobie radzić. Jeden z byłych piłkarzy Bayernu w rozmowie ze Sport1 wskazuje odejście Lewandowskiego jako coś, co tylko pomogło innym zawodnikom.

Robert Lewandowski z pewnością nie rozstał się z Bayernem w najlepszych stosunkach. Klub długo nie chciał wypuścić zawodnika takiego formatu, ale Polak bardzo mocno naciskał na zmianę i ostatecznie dopiął swego. Niestety, wielu fanów i działaczy Bayernu ma mu za złe to, w jaki sposób doprowadził on do swojego odejścia. Świetne wyniki na początku sezonu sprawiły natomiast, że część dziennikarzy i ekspertów zaczyna przedstawiać odejście Polaka jako coś pozytywnego dla zespołu, i stara się deprecjonować to, co dawał on swojej drużynie. Teraz w podobnym tonie na łamach Sport1 wypowiedział się Stefan Effenberg.

Leo Messi upokorzony. Takiej sytuacji nie było od 17 lat, niewiarygodna decyzja

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!

Lewandowski „stopował” innych graczy Bayernu?

Nie da się zaprzeczyć, że Bawarczycy bardzo szybko dostosowali się do gry bez Polaka. W dwóch pierwszych meczach sezonu strzelili aż 11 bramek! Choć oczywiście tak pozytywną reakcję na brak Lewandowskiego należy chwalić, to zdaje się, że Effenberg przy okazji stara się wbić Polakowi szpilkę. – Wszystko inne kwitnie bez Lewandowskiego, ponieważ całość nie skupia się już na nim. To stwarza również więcej wolności i przestrzeni dla innych zawodników. Ci gracze mają ogromną jakość – mówi Stefan Effenberg w rozmowie ze Sport1.

Zobacz zdjęcia z oficjalnej prezentacji Lewandowskiego! Kliknij w galerię poniżej:

Jan Tomaszewski przepuścił Lecha Poznań przez imadło. Trener van den Brom zmasakrowany, ekspert żąda prania mózgów

Legenda Bayernu Monachium zwróciła uwagę m.in. na 19-letniego Jamala Musialę, który w dwóch spotkaniach zanotował trzy trafienia. I znów, zamiast skupić się na dobrych występach młodego Niemca, wolał skupić się na Lewandowskim. – Być może nie strzeliłby tych goli, gdyby Lewandowski był na boisku – rozważa Effenberg.

Sonda
Czy Robert Lewandowski odniesie sukcesy w Barcelonie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze