Messi / Argentyna Mundial 2022

i

Autor: Ricardo Mazalan/Associated Press/East News

emocje poniosły

Skandal po meczu Argentyna – Chorwacja. Argentyńczycy „świętowali” sukces wyzywając inne drużyny

2022-12-14 8:26

Mecz Argentyny z Chorwacją według opinii wielu miał mieć zdecydowanie inny przebieg. Chorwaci jednak tym razem nie byli skuteczni w obronie i przegrali wysoko 0:3. Argentyna, która mundial zaczęła od porażki, ostatecznie dotarła do finału i tam zmierzy się z lepszym z pary Maroko – Francja. Okazuje się, że po wygranym meczu Argentyńczycy, nie po raz pierwszy zresztą, wywołali niemały skandal swoim zachowaniem w szatni.

Ekspresyjna radość Argentyńczyków po wygranych meczach nie jest niczym nowym. Niemal za każdym razem, gdy z ich szatni wypływają jakieś nagrania, to jest z tego jakaś awantura. Po spotkaniu z Meksykiem Canelo Alvarez odgrażał się Messiemu za to, że ten kopnął meksykańską koszulką, choć zdaje się, że kapitan Argentyny w tym przypadku nie zawinił i zrobił to przypadkiem. Później, po meczu 1/8 finału, zawodnikom Argentyny świętowanie przedłużyło się na tyle, że musiała... interweniować FIFA! Teraz znów nasi grupowi rywale, a teraz i finaliści mistrzostw świata, pokazali się ze swojej ciemniejszej strony.

Skandaliczne zachowanie Argentyńczyków. Wyzywali Brazylię i Anglię

W sieci pojawiło się nagranie z szatni Argentyny po wygranym meczu z Chorwacją, które udostępnił Nicolas Otamendi. Okazało się, że zawodnicy Lionela Scaloniego w trakcie świętowania śpiewali obraźliwe przyśpiewki. Oberwało się nie tylko Brazylii, czyli sąsiadowi Argentyny, ale także... Anglii. „Je**ać Anglię” śpiewali zawodnicy.

Z Anglikami Argentyńczycy nie grali na tych mistrzostwach (tak samo jak z Brazylią, którą wyeliminowała Chorwacja), ale ich niechęć ma inne uzasadnienie. Od wielu lat trwa bowiem spór Argentyny i Wielkiej Brytanii o Falklandy, czyli wyspy leżące niespełna 500 km od Argentyny, ale należące do Wielkiej Brytanii. W 1982 roku wojska Argentyny zajęły Falklandy, ale Wielka Brytania odbiła je po paru miesiącach. Echa tego konfliktu wybrzmiewają do dzisiaj.

Maroko WYGRYWA mundial w Katarze? Jak naprawdę wypadli Polacy?

Posłuchaj najnowszego odcinka podcastu SUPER SPORT!

Listen to "KUBACKI W GAZIE, Maroko już wygrało w Katarze" on Spreaker.
Najnowsze