Marciniak, Mbappe

Autor: Screen/TVP Sport

MŚ w Katarze

Szymon Marciniak nie mógł przejść obojętnie obok Kyliana Mbappe. Polski arbiter zrobił to przed kamerami, świetne obrazki z turnieju

2022-12-18 21:16

Mistrzostwa świata w Katarze zakończyły się. Tegoroczny mundial dostarczył wszystkim piłkarskim kibicom wiele emocji oraz niespodzianek, które będą wspominać przez długie lata. W sobotnim meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się drużyna Chorwacji, natomiast w finale Argentyna pokonała Francję. Na stadionie w Lusail był też polski akcent w postaci drużyny sędziowskiej. Arbiter główny - Szymon Marciniak po zakończonym widowisku pocieszał króla strzelców turnieju - Kyliana Mbappe.

Mistrzostwa świata w Katarze dobiegły końca. Turniej rozpoczął się 20 listopada, a zakończył się 18 grudnia po świetnym finale, w którym znalazły się reprezentacje Argentyny oraz Francji. Od początku spotkania kontrolę przejęła ekipa "Albicelestes". W 23. minucie po bezmyślnym faulu Ousmane'a Dembele sędzia Szymon Marciniak nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr, szansę wykorzystał nie kto inny, jak sam Lionel Messi. Przed końcem pierwszej części na 2:0 podwyższył Angel Di Maria. W kolejnych 45. minutach "Trójkolorowi" nawiązali walkę, po pewnie wykorzystanym rzucie karnym przez Kyliana Mbappe, minutę później napastnik świetnie odnalazł się w polu karnym i doprowadził do remisu.

Szymon Marciniak okazał wielkie wsparcie! Polski arbiter po końcowym gwizdku pocieszał Kyliana Mbappe

W tak emocjonującym meczu nie mogła nie dojść do dogrywki, to co się wydarzyło podczas ostatnich 30. minut tego spotkania przeszło najśmielsze oczekiwania. Lionel Messi w 108. minucie pokonał Hugo Llorisa i ponownie Francja musiała gonić. Ostatecznie się udało, a hat-tricka zaliczył Mbappe. W rzutach karnych lepsi byli "Albicelestes", Szymon Marciniak został wychwalany za podejmowane decyzję podczas tak ważnego widowiska. Po zakończonym finale zwycięzca mógł być tylko jeden, a został nim Messi, natomiast inny z piłkarzy PSG pomimo świetnych zawodów musiał przełknąć gorycz porażki. Obok napastnika nie mógł przejść obojętnie polski arbiter, który stanął chwile z 23-latkiem i go pocieszał po przegranym spotkaniu.

Czy Szymon Marciniak dobrze sędziował finał mistrzostw świata?
KFC w Katarze - TEST. Jak smakuje i ile kosztuje

Mundial przeszedł do historii, a z nim - wszystkie jego absurdy.

Posłuchaj o wpadkach, których nie pokazali w tv!

Listen to "BYŁ NA MISTRZOSTWACH wymienia ABSURDY Kataru. SuperSport+" on Spreaker.