Leo Messi, Wojciech Szczęsny

Autor: Cyfrasport Leo Messi, Wojciech Szczęsny

Messi vs Szczęsny

Tak Wojciech Szczęsny walczył z Leo Messim. Szczęśliwy debiut i bolesne porażki, jak będzie dziś?

2022-11-30 17:08

Wojciech Szczęsny to jeden z najlepszych zawodników reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze. W starciu z Arabią Saudyjską był w zasadzie najlepszy na boisku – obronił rzut karny oraz dobitkę i dołożył do tego kilka innych ważnych interwencji. W swojej karierze Szczęsny już kilkukrotnie zmierzył się z Leo Messim i niestety większość z nich nie była zbyt szczęśliwa dla Polaka.

Wojciech Szczęsny na pewno ma powody do zadowolenia. Na poprzednich wielkich turniejach z reguły miał wielkiego pecha – albo dopadała go kontuzja, albo dostawał czerwoną kartkę, albo przydarzał mu się duży błąd. Tym razem Szczęsny ani nie ma pecha, ani zniżki formy i prezentuje się świetnie. W dwóch meczach zachował czyste konto, a szczególnie mecz z Arabią Saudyjską był w jego wykonaniu warty odnotowania – Szczęsny nie dość, że obronił karnego i ogólnie bronił bardzo dobrze, to również zapoczątkował akcję bramkową, po której Polska objęła prowadzenie. Teraz przed Szczęsnym mecz przeciwko Leo Messiemu i nie będzie to dla niego pierwszy raz. Niestety, duża część tych meczów zakończyła się niezbyt dobrze dla Polaka, ale były także takie, do których może wracać z dumą.

Szczęsny i Messi rywalizowali do tej pory sześć razy. Jak będzie teraz?

Wojciech Szczęsny miał w swojej karierze kilka okazji do zaprezentowania swoich umiejętności przeciwko drużynom Messiego i samemu Argentyńczykowi. Do spotkań tych dochodziło, gdy Polak grał w Arsenalu, Romie oraz Juventusie. Debiut przeciwko Messiemu był dla Szczęsnego udany – w meczu Arsenal – Barcelona w Lidze Mistrzów w 2011 roku londyńczycy triumfowali 2:1, a Polak zagrał wtedy pełne 90 minut przeciwko Messiemu, który zanotował wówczas asystę.

Później było już nieco gorzej. W rewanżu Polak doznał kontuzji już w 19. minucie i musiał zejść z boiska, a jego drużyna przegrała 1:3 i odpadła z rywalizacji. Kolejne dwa spotkania Szczęsny przeciwko Messiemu zagrał już w barwach Romy. W 2015 roku (również rozgrywki Ligi Mistrzów) Roma u siebie zremisowała 1:1 z Barceloną (49. minut Szczęsnego), ale w rewanżu dostała lanie – drużyna z Polakiem w bramce przegrała aż 1:6, a Messi wówczas strzelił mu dwa gole i zanotował asystę.

Ostatnie dwa spotkanie drużyn w których grał Szczęsny i Messi miała miejsce, gdy Polak bronił w Juventusie, a Messi występował w Barcelonie oraz PSG. W 2020 Szczęsny rozegrał pełne 90 minut, a Barcelona wygrała 2:0 (gol i asysta Messiego). W 2022 natomiast Messi już grał w PSG i paryżanie pokonali Juventus z polskim golkiperem w składzie 2:1, a Argentyńczyk zanotował asystę.

Łącznie Messi strzelił Szczęsnemu trzy gole i zanotował cztery asysty przy bramkach swoich kolegów. Większość z tych sześciu meczów była przegrana przez zespoły Polaka i tylko raz z nim w składzie udało się wygrać i raz zremisować przeciwko drużynom Messiego.

Marina przed Polska - Argentyna: Po obronie Wojtka leciały mi łzy!