Sasha Attwood, dziewczyna Jacka Grealisha

i

Autor: Instagram Sasha Attwood, dziewczyna Jacka Grealisha

Obeszły restrykcje

W Katarze trudno o alkohol? Bzdura! Żony i partnerki angielskich piłkarzy wydały już krocie na napoje wyskokowe

2022-11-27 11:44

Anglia po wysokim zwycięstwie z Iranem i remisie z USA prowadzi w grupie B, ale wciąż nie może być pewna gry w 1/8 finału mundialu w Katarze. Piłkarze skupiają się zatem na ostatniej potyczce z Walią, ale za to ich żony i partnerki bawią się przednio. Co więcej w przeciwieństwie do wielu kibiców, którzy przyjechali na mistrzostwa świata, ukochane angielskich zawodników nie mają problemu z zakupieniem alkoholu.

Członkowie rodzin i najbliżsi reprezentantów Anglii na czas mistrzostw świata znaleźli sposób, aby obejść restrykcyjne miejscowe prawo, mocno ograniczające możliwość zakupu i picia alkoholu. Zostali zakwaterowani na statku wycieczkowym "MSC World Europa". To nowoczesna jednostka, największa turystyczna na świecie, napędzana skroplonym gazem ziemnym. Na 20 pokładach znajduje się 2626 kabin, które mogą pomieścić 6762 pasażerów i 2138 członków załogi.

Butelka szampana za 300 euro

Ten luksusowy statek zacumowany w porcie w Dausze, oferujący m.in. trzydzieści barów i restauracji, został całkowicie zarezerwowany na czas turnieju. Po zwycięstwie „Trzech Lwów” 6:2 w grupie B nad Iranem w miniony poniedziałek, wiele żon piłkarzy chciało świętować, zamawiając butelki szampana o wartości 300 euro każda wraz z koktajlami w cenie premium. "Mieli mnóstwo zabawy i wypili tyle, że bary musiały zostać uzupełnione następnego ranka. Maszyna do karaoke była cały czas zajęta utworami "Three Lions" i "Sweet Caroline", które były najpopularniejszymi piosenkami” – twierdzą brytyjskie źródła.

Żony i partnerki angielskich piłkarzy wydały na alkohol 20 tys. dolarów

Media utrzymują również, że rachunek za alkohol zamówiony przez dziewczyny i żony angielskich zawodników przekroczył już 20 tys. dolarów. Wiele przesłanek wskazuje na to, że jego płatnikiem będzie Angielski Związek Piłki Nożnej. Surowe przepisy Kataru dotyczące sprzedaży i konsumpcji alkoholu nie dotyczą statków wycieczkowych, co mogło mieć pewien wpływ na decyzję o wynajęciu "MSC World Europa" zamiast pobytu w jednym z wielu luksusowych hoteli stolicy Kataru.

W Katarze spożywanie alkoholu przez obywateli jest zakazane

Katar jest państwem, w którym spożywanie alkoholu przez obywateli jest zakazane. W jedynym istniejącym sklepie monopolowym na obrzeżach Dauhy zakupy mogą robić jedynie obcokrajowcy posiadający zezwolenia i tylko na użytek domowy. Cudzoziemcy mogą napić się alkoholu w kilkudziesięciu licencjonowanych hotelach i klubach, gdzie kufel piwa może kosztować nawet 18-25 dolarów. Na czas mistrzostw świata zorganizowano strefy kibica, w których także dostępne jest procentowe piwo w podobnej cenie. W czasie meczów MŚ na stadionach można jedynie kupić piwo bezalkoholowe, co zostało zakomunikowane, wbrew wcześniejszym ustaleniom, dwa dni przed rozpoczęciem imprezy.

Sonda
Czy pijesz regularnie alkohol?
Test NAJTAŃSZEJ restauracji w Katarze! Czy warto RYZYKOWAĆ?
Najnowsze