Kamil Grosicki, Michał Pazdan

i

Autor: ANDRZEJ LANGE / SE / EAST NEWS Kamil Grosicki, Michał Pazdan

Wielki powrót do reprezentacji Polski! Kibice go kochają, jego turbo jest znane w całym kraju

2022-03-15 7:48

Stało się! Czesław Michniewicz powoła piłkarzy z PKO BP Ekstraklasy na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. W drużynie nie zabraknie wielkich gwiazd. W zespole pojawiło się także miejsce na sensacyjne powroty. Chodzi o dwie gwiazdy kadry - Michała Pazdana i Kamila Grosickiego. Obaj są doskonale znani i uwielbiani! Czy pomogą w awansie na mundial w Katarze?

Czesław Michniewicz prowadzi kadrę po swojemu. O ile Paulo Sousa dość szybko zrezygnował z większości piłkarzy z PKO BP Ekstraklasy, o tyle nowy selekcjoner najwyraźniej będzie na nich stawiał znacznie chętniej. Najprawdopodobniej we wtorek, 15 marca, szkoleniowiec powoła kolejnych piłkarzy, którzy będą mieli pomóc w walce o mundial. W spotkaniu ze Szwecją lub Czechami przed własną publicznością z pewnością przyda się doświadczenie weteranów. Michniewicz powołał już zagranicznych zawodników. Teraz dowoła tych z krajowego podwórka.

Powołania na baraże. Wielkie powroty do kadry

Jak informuje "Przegląd Sportowy" Czesław Michniewicz ma dać szansę Kamilowi Grosickiemu, który nie znajdował uznania u Paulo Sousy. Ten w kadrze nie grał od marca 2021 roku. Po roku znów pojawi się na zgrupowaniu. To niejedyny zawodnik z naszej ligi, który otrzyma szansę walki o miejsce w meczowej 23-ce.

NIE PRZEGAP! Reprezentacja Polski zagra mecz towarzyski w miejsce spotkania z Rosją! Mamy oficjalny komunikat

Oprócz Kamila Grosickiego w kadrze ma się pojawić także kolejny piłkarz doskonale znany kibicom, czyli Michał Pazdan. Ten wbił się do ich świadomości po znakomitych mistrzostwach Europy 2016 we Francji. Reprezentacja Polski z nim w składzie awansowała do ćwierćfinału.

Zobacz, którzy sportowcy przeciwstawiają się wojnie na Ukrainie.

Czesław Michniewicz o powołaniach dla piłkarzy Ekstraklasy

- Nie ukrywam, że przyglądałem się m.in. Damianowi Dąbrowskiemu. To opcja na wypadek, gdyby coś się wydarzyło i nie będzie już można powołać nikogo z klubów zagranicznych. Mamy mało środkowych obrońców. Patrzyłem na Michała Pazdana, Mateusza Wieteskę czy Bartosza Salamona. Gdyby Artur Jędrzejczyk był zdrowy to bardzo przydałby się reprezentacji na taki konkretny mecz - mówił Czesław Michniewicz w rozmowie z "Super Expressem".

NIE PRZEGAP! Autokar z piłkarzami zaatakowany przez chuliganów. W środku znów był Emreli!

Sonda
Czy Polska awansuje na MŚ 2022 w Katarze?

Kiedy finał baraży? Kiedy gra Polska o mundial?

Mecz Polska - Rosja w ścieżce B baraży o mistrzostwa świata miał rozegrać się 24 marca. Ostatecznie do meczu nie dojdzie z powodu decyzji FIFA, która ukarała Rosję walkowerem. Biało-czerwoni zagrają finał z lepszym z pary Szwecja - Czechy 29 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze