Zbigniew Boniek, Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek, Grzegorz Krychowiak

Będzie hit czy kit?

Zbigniew Boniek skomentował słowa Grzegorza Krychowiaka. Ma duże obawy, powiedział o tym wprost

2022-11-19 9:07

Grzegorz Krychowiak mógł zaskoczyć kibiców swoimi słowami po meczu Polska – Chile wygranym przez Polaków 1:0. Spotkanie miało dość ciekawy przebieg, bo Polacy wyglądali na sporo słabszych od swoich rywali. Grzegorz Krychowiak stwierdził jednak tuż po meczu, że taki był plan na mecz, a później powtórzył swoje słowa w wywiadzie dla portalu Meczyki. Zbigniew Boniek ma jednak spore obawy co do tego, czy faktycznie w takiej grze powinniśmy szukać sukcesu.

Mecz reprezentacji Polski z Chile nie był porywającym widowiskiem, ale czy należało się takiego spodziewać? Najważniejsi polscy zawodnicy, tacy jak Lewandowski, Zieliński czy choćby Zalewski i Cash nawet nie powąchali murawy w tym spotkaniu. Oczywiście martwić może fakt, że połowicznie rezerwowa kadra dała się zepchnąć bardzo mocno do defensywy przez Chile, które również nie musiało grać na najwyższych obrotach i nie wystąpiło w najlepszym składzie, choć gwiazd takich jak Arturo Vidal czy Alexis Sanchez nie zabrakło. Po meczu Grzegorz Krychowiak nie zgodził się, że to był zły mecz i wręcz podkreślił, że taki był plan i taki też będzie styl kadry na mistrzostwach świata.

Krychowiak potwierdza swoje słowa. Boniek ma wątpliwości

Grzegorz Krychowiak przed kamerami TVP Sport apelował, by nie oczekiwać od reprezentacji pięknej gry w piłkę. Swoje słowa na temat planu i stylu gry na mundial potwierdził także w rozmowie z Meczykami. – Zdajemy sobie sprawę, że wynik jest podstawą. Jeśli osiągniemy sukces na MŚ poprzez brzydką grę defensywną, to każdy kibic będzie zadowolony. Jestem tego pewny – podkreślał pomocnik reprezentacji Polski.

Z jego twierdzeniami nie potrafi zgodzić się były prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Swoje wątpliwości wyraził tam, gdzie często lubi wprowadzić zamieszanie, czyli na portalu Twitter. – Grzegorz mam tylko obawy, czy grając 'brzydką grę defensywną', można osiągnąć sukces. Ukłony i trzymam kciuki – napisał Boniek. O tym, czy tak faktycznie prezentować będzie się reprezentacja Polski oraz czy przeniesie to pozytywny skutek, w dużej mierze przekonamy się już we wtorek, 22 listopada, gdy Polacy rozegrają pierwszy i zdaje się najważniejszy mecz na mundialu przeciwko reprezentacji Meksyku.

Polscy kibice WŚCIEKLI na piłkarzy! Najbardziej szkoda DZIECI!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze