Absurd w trakcie transmisji hitu Premier League! Mecz był cenzurowany... sto razy

2021-04-16 21:24 Michał Skiba
Sian Massey-Ellis
Autor: AP

To była naprawdę dziwna realizacja telewizyjna meczu angielskiej Premier League. Spotkanie Manchesteru United z Tottenhamem przejdzie do historii nie za sprawą efektownego powrotu do gry w wykonaniu „Czerwonych Diabłów”, a pani sędzi Sian Massey-Ellis. Przynajmniej w Iranie. To Ellis była oczkiem w głowie… tamtejszego cenzora. Hit angielskiej ekstraklasy nieoczekiwanie stał się starciem dwóch kultur. U liniowej zabrakło po prostu obowiązkowego stroju.

Co to za strój? Hidżab – tradycyjne w irańskiej kulturze zakrycie włosów, ale również nóg. W niedzielne popołudnie pani Massey-Ellis była ubrana, a jakże inaczej, na sportowo. Tak, jak wszyscy sędziowie Premier League (i nie tylko). Dla widzów oglądających spotkanie w irańskiej telewizji były to jednak obrazki gorszące. Całej sprawie przyjrzeli się dziennikarze "Daily Mail".

Dramat wielkiej gwiazdy Premier League. Dopadła ją STRASZNA choroba tropikalna

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

Asystentka arbitra głównego Chrisa Kavanagha była główną zmorą irańskiego realizatora transmisji, który podczas 90 minut spotkania przełączał transmisję aż 100 razy. Za każdym razem, gdy oko kamery miało na celowniku Massey-Ellis, to cenzor przełączał obrazek na jeden z statycznych widoków Londynu. Wszystko po to, by uniknąć na ekranie gołych kolan arbiter.

Jan Bednarek pod ostrzałem Anglików! Kłopoty reprezentanta Polski

Sprawą zajęła się grupa aktywistów My Stealthy Freedom – od dawna walcząca z dyskryminacją w Iranie. "Cenzura jest w wpisana w styl życia Islamskiej Republiki Iranu. Nie możemy pozwolić, by ciągle przechodzono z tym do porządku dziennego. Tak naprawdę to nie jest nasza kultura. Taka jest ideologia represyjnego reżimu" - można przeczytać w oświadczeniu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze