Anglicy

Autor: EAST NEWS Anglicy

Anglia sprawiła reprezentacji Polski wielki prezent! Prawdziwy pogrom na Wembley, kluczowy wynik w kontekście polskich baraży

2021-11-12 22:46

Piątek miał być kluczowy i taki się okazał w grupie I eliminacji do mistrzostw świata. Przed 12 listopada w grze o awans były trzy drużyny, ale tego dnia Anglia grała z Albanią, a Polska z Andorą. Dwie czołowe drużyny "polskiej" grupy były zdecydowanymi faworytami, a takie wyniki oznaczały dla Biało-Czerwonych pewne baraże i zachowanie szansy na mundial. Wydawało się, że większe problemy będą mieli Wyspiarze, ale ci już w pierwszej połowie rozbili Albańczyków. W 45 minut strzelili pięć goli, a w drugiej części gry po prostu dowozili ten wysoki wynik. Matematycznie wciąż nie można tego stwierdzić, ale w ostatniej kolejce Anglicy jadą do San Marino, więc tylko kataklizm mógłby zabrać im bilet do Kataru. Praktycznie pewne jest to, że podopieczni Garetha Southgate'a wygrają eliminacje, a Polacy zagrają w barażach.

Anglia - Albania 5:0 (5:0)

Bramki: Maguire (9'), Kane (18', 33', 45+1'), Henderson (28')

Kartki: Gjasula, Cikalleshi, Ismajli

Anglia: Pickford - Walker, Maguire, Stones - James (77', Alexander-Arnold), Phillips (63', Bellingham), Henderson, Chilwell - Sterling (77', Smith-Rowe), Foden (63', Grealish) - Kane (63', Abraham)

Albania: Strakosha - Ismajli, Kumbulla (17', Dermaku), Veseli - Hysaj, Bare (12', Laci), Gjasula, Bajrami (46', Ramadani), Trashi (46', Mihaj) - Cikalleshi, Uzuni (86', Roshi)

Początek meczu był bardzo chaotyczny, a kibice częściej byli świadkami przerw w grze, niż jakichkolwiek akcji. Pierwsza dobra okazja nadarzyła się w 9. minucie po rzucie wolnym dla Anglików. I właśnie wtedy Harry Maguire otworzył wynik spotkania. Po chwili Myrto Uzuni miał znakomitą szansę, by doprowadzić do remisu, ale w świetnej sytuacji sam na sam strzelił wprost w ręce Jordana Pickforda. Jak wiadomo, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a już cztery minuty po pudle Albańczyka Harry Kane podwyższył rezultat. Albańczycy mieli także problem z kontuzjami, gdyż tuż przed tą bramką dokonali już dwóch zmian z powodu urazów. Od tego momentu na boisku istnieli tylko gospodarze, którzy bawili się z przyjezdnymi. W 28. minucie Jordan Henderson zniszczył nadzieje gości, a w 33. minucie Kane strzelił drugiego gola. Później kapitan "Synów Albionu" polował na klasycznego hat-tricka, a ten przyszedł w doliczonym czasie gry. Gwiazda Tottenhamu Hotspur popisała się fantastycznymi nożycami, czym ustaliła wynik na 5:0.

Drugą połowę najlepiej podsumować słowami, że po prostu musiała się ona odbyć. Anglicy dowozili korzystny rezultat, a Albańczycy czekali na koniec meczu. Ten w końcu przyszedł, a jasne stało się to, że w grupie I rywalizują już tylko dwie drużyny. W poniedziałek Anglia jedzie do San Marino, gdzie musiałaby wysoko przegrać, by móc spaść z pozycji lidera. Z kolei Polska zakończy eliminacje na PGE Narodowym im. Kazimierza Górskiego z Węgrami, a spotkanie to będzie tak naprawdę o pietruszkę. Biało-Czerwoni mają już zapewniony udział w barażach, a trudno wyobrazić sobie, by Wyspiarze zaliczyli potworną klęskę z reprezentacją San Marino.