Artur Boruc zatrzymał Chelsea Londyn i zwolnił Jose Mourinho? [ZDJĘCIA]

2015-12-07 8:50

Artur Boruc (35 l.) po ponad miesiącu przerwy wrócił do bramki AFC Bournemouth i zaliczył świetny występ. Jego klub ograł faworyzowane Chelsea Londyn i opuścił strefę spadkową. Czy to koniec The Chosen One na Stamford Bridge?

Polski bramkarz popisał się serią znakomitych interwencji, a jego "Wiśnie" sprawiły niespodziankę, pokonując na wyjeździe 1:0 Chelsea Londyn. Dzięki temu drużyna Boruca wygrzebała się ze strefy spadkowej w tabeli Premier League.

Świetny mecz Boruca!

Boruc ostatni mecz ligowy rozegrał 25 października (1:5 z Tottenhamem). Potem wypadł ze składu, a do tego leczył kontuzjowaną nogę. W sobotę wrócił do bramki i był jednym z bohaterów meczu. Zatrzymał groźne strzały m.in. Hazarda, Pedro, Oscara i Costy. Zwycięską bramkę dla "Wiśni" strzelił w 82. minucie Glenn Murray. Porażka Chelsea z beniaminkiem, i to na Stamford Bridge, to oczywiście niespodzianka, ale czy sensacja? Beznadziejni "The Blues" przegrali w tym sezonie Premier Legaue już ósme spotkanie! Ciekawe, jak na kolejny blamaż zareaguje Roman Abramowicz. Jose Mourinho w końcu straci pracę?