Artur Boruc

Autor: East News Artur Boruc podczas meczu Chelsea - Bournemouth

Artur Boruc zatrzymał Manchester United! Zobacz CUDOWNE parady Polaka [WIDEO]

2015-12-13 10:32

Artur Boruc wrócił do bramki AFC Bournemouth i w ciągu ośmiu dni ograł dwie angielskie potęgi. Po sensacyjnym zwycięstwie z Chelsea w Londynie (1:0) teraz "Wiśnie" znów sprawiły niespodziankę, wygrywając 2:1 z Manchesterem United. Artur Boruc znów bronił bardzo pewnie i był jednym z bohaterów spotkania. W pierwszej połowie popisał się kapitalną podwójną paradą, gdy zatrzymał strzał i dobitkę. Zobacz WIDEO.

Piłkarze AFC Bournemouth zaczęli od mocnego uderzenia. Już w 2. minucie Junior Stanislas posłał piłkę do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego! Pomógł mu wiatr, ale Davidowi De Gei taka wpadka chwały nie przynosi.
"Czerwone Diabły" wyrównały w 24. minucie gdy Marouane Fellaini wepchnął piłkę do bramki Boruca w dużym zamieszaniu. Niezrażeni tym gospodarze zadali kolejny cios. W 54. minucie zwycięskiego gola strzelił Joshua King i sensacja stała się faktem.  Artur Boruc imponował spokojem i bronił bardzo pewnie. W pierwszej połowie popisał się takim paradami:

Wielkiego pecha miał za to Łukasz Fabiański. Jego Swansea było bardzo blisko remisu na stadionie Manchesteru City. Pogrążone w kryzysie "Łabędzie" tym razem zagrały dobre spotkanie i nie zasużyły na porażkę. Przegrały jednak 1:2, tracąc gola po szalonym rykoszecie w... 92. minucie. Fabiański nie miał szans na skuteczną interwencję, podobnie jak przy pierwszym golu dla Man City.