Manchester United, Cristiano Ronaldo

i

Autor: AP PHOTO Cristiano Ronaldo w barwach Manchesteru United

Cristiano Ronaldo przeszedł do historii. Niebotyczne osiągnięcie strzeleckie Portugalczyka

2022-04-16 22:51

Manchester United wygrał z Norwich City 3:2 w 33. kolejce Premier League. Wszystkie trzy bramki dla „Czerwonych Diabłów” strzelił Cristiano Ronaldo. Tym samym zdobył on 50. hat-trick w karierze, a do tego wyśrubował kolejny strzelecki rekord.

Cristiano Ronaldo to z pewnością jeden z najwybitniejszych piłkarzy w całej historii piłki nożnej. Jego rywalizacja z Leo Messim o miano tego najlepszego z najlepszych przejdzie do legendy. Czy kiedykolwiek rozstrzygniemy, który był lepszy? Trudno powiedzieć, bowiem obaj mają miliony zwolenników na całym świecie. Nie ma jednak wątpliwości, że obaj są absolutnie wybitni i wyjątkowi. Teraz Cristiano Ronaldo znów zapisał się w historii, bowiem po raz 50. w karierze ustrzelił hat-tricka. Trzy gole sprawiły też, że został najlepszym strzelcem w historii piłki nożnej, licząc mecze oficjalne. Portuglaczyk ma ich na swoim koncie już niebotyczną liczbę 828!

Skandal jakich mało, trener rzucił przedmiotem w… kibica! Szokujące zachowanie

Ronaldo przechodzi do historii. Niebotyczny rekord

O liczbę goli strzelanych przez najlepszych zawodników na świecie trwa wiele sporów. Dotyczą one tego, które spotkania powinny być wliczane do ich dorobku. Po bramkach zdobytych przeciwko Norwich City Ronaldo w swojej karierze klubowej i reprezentacyjnej ma na swoim koncie 810 bramek. Jak podaje jednak Wojciech Frączek, znany statystyk, w meczach drużyn juniorskich oraz młodzieżowych zdobył on kolejne 18 bramek, a te mecze również są oficjalne.

Liverpool w finale FA Cup! "The Reds" do końca drżeli o wygraną, dramatyczna pogoń City

To zaś sprawia, że dopiero teraz Cristiano Ronaldo został najlepszym strzelcem w historii futbolu w meczach oficjalnych i o dwie bramki wyprzedza Niemca Erwina Helmchena. Helmchen swój rekord śrubował jeszcze przed II Wojną Światową, więc dokonanie Portugalczyka jest tym bardziej niebywałe. Warto podkreślić, że wśród aktywnych piłkarzy tylko Ronaldo przebił barierę 800. goli w meczach oficjalnych.

Najnowsze