Łukasz Fabiański, West Ham United

Autor: AP Łukasz Fabiański

Fabiański lepszy w POLSKIM meczu. Ponownie zagra w LIDZE MISTRZÓW?

2021-03-08 23:07

Kibice w Polsce od dłuższego czasu ostrzyli sobie zęby na ten pojedynek. W poniedziałkowy wieczór, na zamknięcie 28. kolejki Premier League West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce mierzył się z Leeds United Mateusza Klicha. Górą w tym starciu okazał się „Fabian”, jego drużyna zwyciężyła bowiem 2:0 i realnie może myśleć o zakwalifikowaniu się do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów!

Niewiele jednak brakowało, a po zaledwie 7 minutach to goście prowadziliby różnicą dwóch goli. Goście dwukrotnie trafiali bowiem do siatki Łukasza Fabiańskiego, ale oba trafienia anulowano po analizie VAR. Za pierwszym razem dopatrzono się pozycji spalonej, za drugim natomiast piłka opuściła w międzyczasie linię końcową boiska.

Lewandowski, Ronaldo i Ibrahimović – bitwa na OBRZYDLIWIE drogie fury! | Futbologia

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte jeszcze przed przerwą. Najpierw rzut karny podyktowany za faul Aylinga na Lingardzie na raty wykorzystał sam poszkodowany. Kilka minut później świetną centrę z rzutu rożnego Aarona Cresswella wykończył ładnym strzałem Craig Dawson. Pomimo, że w dalszej części spotkania obie drużyny stworzyły sobie jeszcze okazje bramkowe, rezultat spotkania nie uległ już zmianie.

Lewandowski nie zagra z Anglią? Mamy komentarz PZPN, napłynęły ważne informacje z Monachium

Dla Łukasza Fabiańskiego, który rozegrał pełne spotkanie był to już ósmy w bieżącym sezonie Premier League bez straty bramki. Jego West Ham dzięki zwycięstwu zajmuje 5. miejsce w tabeli i wciąż ma szansę na awans do przyszłorocznej Ligi Mistrzów. Drugi z Polaków występujących w tym meczu, Mateusz Klich, został zmieniony już w przerwie. Jego Leeds okupuje aktualnie 11. lokatę i jest niemal pewne utrzymania.