Harry Kane

i

Autor: AP Harry Kane

Gorące dni w Tottenhamie! Harry Kane chce wymusić transfer

2021-08-03 14:06

Potencjalne przenosiny Harry’ego Kane’a z Tottenhamu do Manchesteru City to jeden z najgorętszych tematów tego lata. Do niedawna przeprowadzenie całej transakcji wydawało się wątpliwe, ale ostatnie dni sprawiły, że transfer kapitana reprezentacji Anglii wciąż jest możliwy. Doszło nawet do tego, że Kane odmówił treningów z obecnym klubem i czeka aż „Koguty” dogadają się z Manchesterem City.

Saga związana z transferem Kane’a rozpoczęła się kilka miesięcy temu, kiedy gwiazdor Tottenhamu udzielił głośnego wywiadu, w opowiedział o chęci wygrywania trofeów i wykonania kroku do przodu w swojej karierze. - Na pewno jest to właściwym moment w mojej karierze na to, aby zastanowić się nad wszystkim, zobaczyć, na jakim etapie jestem i odbyć dobrą rozmowę z prezesem. Nigdy nie powiedziałem, że zostanę w Spurs do zakończenia kariery i nigdy nie powiem, że chcę odejść. Moim nadrzędnym celem jest wygrywanie trofeów sezon po sezonie i strzelanie 50, 60 czy 70 goli w każdym z nich – podkreślał. Kane wspomniał przy tym, że oferta rzędu 100 milionów funtów powinna przekonać włodarzy Tottenhamu do jego sprzedaży. Kilka tygodni później takową złożył Manchester City, ale – ku wściekłości napastnika „Kogutów” – została ona odrzucona. Sytuacja ta sprawiła, że relacje pomiędzy klubem oraz jego największą gwiazdą mocno się ochłodziły.

Piłkarz doznał kontuzji podczas uprawiania SEKSU! Najdziwniejsze urazy w historii | Futbologia

Kane żąda transferu

Kapitan reprezentacji Anglii w poniedziałek miał stawić się w klubowym ośrodku treningowym, aby wraz z resztą drużyny rozpocząć przygotowania do zbliżającego się sezonu. Jak na razie nic takiego nie miał jednak miejsca. „The Athletic” sugeruje, że Kane zaszył się we własnym domu i tam czeka na rozwój sytuacji. Dziennikarze informują, że 28-latek jest nastawiony na transfer do drużyny Pepa Guardioli i nie ma zamiaru wznawiać zajęć z ekipą „Kogutów”. Przeprowadzenie transferu nie będzie jednak łatwe, choć „The Citizens” są rzekomo gotowi wydać na napastnika aż 130 milionów funtów. Na tę chwilę Kane jest jednak zawodnikiem Tottenhamu, który – wściekły na gracza – zamierza ukarać go za bunt wysoką grzywną.

Sonda
Czy Harry Kane odejdzie latem do Manchesteru City?

Harry Kane – przebieg kariery

Harry Kane jest wychowankiem Tottenham Hotspur i to w tym klubie spędził praktycznie całą piłkarską karierę. Wyjątek stanowią wypożyczenia do Leyton Orient, Milwall oraz Norwich City. W barwach „Kogutów” 28-letni napastnik zanotował jak do tej pory 336 meczów, podczas których strzelił 221 bramek oraz zaliczył 47 asyst. Kane od wielu lat jest także podporą reprezentacji Anglii, w której pełni obecnie funkcję kapitana. Dla „Synów Albionu” rozegrał 61 meczów i strzelił 38 goli. W swoim dorobku ma m.in. tytuł króla strzelców mundialu w Rosji w 2018 roku.

Najnowsze