Chelsea - Arsenal

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Już wszystko jasne! To oni zagrają w finale Pucharu Anglii [WIDEO]

2017-04-23 20:52

W finale Pucharu Anglii czekają nas derby Londynu. W meczu, który zadecyduje, do kogo trafi trofeum zmierzą się Chelsea i Arsenal. Dla tych drugich będzie to jedyna okazja do sukcesu w bieżących rozgrywkach. „The Blues” natomiast są liderami Premier League i głównymi kandydatami do mistrzowskiego tytułu. Zapraszamy do obejrzenia skrótów z obu półfinałów Pucharu Anglii.

W drodze na Wembley Chelsea pokonała takie potęgi jak Manchester United i Tottenham. Tych drugich odprawili z kwitkiem w półfinale, wygrywając 4:2. „Kogutom” dwukrotnie udawało się wyrównywać stan meczu, ale po końcowym gwizdku to drużyna Romana Abramowicza cieszyła się ze zwycięstwa.

Arsenal, by uzyskać promocję do gry w finale, potrzebował dogrywki. „Kanonierzy” w dodatkowych 30 minutach rozstrzygnęli losy spotkania z Manchesterem City. W regulaminowym czasie gry pierwsi trafili goście, ale Arsenal szybko wyrównał, a w dogrywce zadał decydujący cios.

Arsenal jest rekordzistą zarówno jeśli chodzi o występy w finale Pucharu Anglii (ten będzie ich dwudziestym), jak i pod względem zdobytych pucharów. Do tej pory klub z północnego Londynu 12 razy wznosił w górę Puchar Anglii. Takim samym wynikiem poszczycić się może Manchester United, a więc w tym roku „The Gunners” mają okazję, by zostać samodzielnymi liderami.