Roman Abramowicz

i

Autor: AP PHOTO/MARTIN MEISSNER Roman Abramowicz

Karygodne zachowanie kibiców Chelsea. Zakłócili hołd dla Ukrainy, zaczęli śpiewać dla kolegi Putina

2022-03-06 8:16

Kibice Chelsea FC wstrząsnęli całym światem. Przed rozpoczęciem spotkania przeciwko Burnley, fani "The Blues" zakłócili hołd dla Ukrainy, wykrzykując nazwisko właściciela klubu i jednego z najlepszych kolegów Władimira Putina - Romana Abramowicza. Nagranie fanów obiegło cały świat, aż ciężko w to uwierzyć.

Chelsea FC jest w przededniu zmiany właściciela. Roman Abramowicz ogłosił już, że nie będzie kierował klubem ze Stamford Bridge, a sam zaczął szukać kupca na drużynę. Mimo że rosyjski oligarcha jest jednym z przyjaciół prezydenta Rosji, Władimira Putina, to nadal może liczyć na poparcie kibiców "The Blues", którzy zakłócili hołd dla Ukrainy w trakcie meczu z Burnley i zaczęli go wspierać.

Marek Szkolnikowski zszokowany postawą rosyjskiego sportowca. Kiedy to zobaczył, nie mógł się opanować, padły mocne słowa

Kibice Chelsea FC przerwali hołd dla Ukrainy. Zaczęli okazywać wsparcie Abramowiczowi

W Premier League pojawiło się obecnie zarządzenie mówiące o tym, aby rozpoczęcie każdego meczu poprzedzone było hołdem dla bohaterskich Ukrainców. Kibice na stadionach w całej Anglii wstają i przez minutę klaszczą dla Ukrainy, która bohatersko broni się przed agresją rosyjskiego najeźdźcy. Tuż przed meczem z Burnley, fani "The Blues" postanowili zachować się jednak inaczej i zamiast wesprzeć bohaterski opór Ukrainy, zaczęli skandować nazwisko Romana Abramowicza, który w lęku przed sankcjami próbuje odciąć się od klubu ze Stamford Bridge.

Te doniesienia wstrząsną polską piłką. Sensacja wisi w powietrzu. Krychowiak zagra w Legii?

Trener Chelsea zażenowany postawą fanów. O wszystkim powiedział po meczu

Zachowanie kibiców postanowił skomentować po meczu trener "The Blues", Thomas Tuchel. Niemiecki szkoleniowiec nie mógł ukryć zażenowania.

- Jeśli okazujemy solidarność, powinniśmy robić to razem. Wspólnie klękamy przed meczami, a jeśli ktoś z naszego lub innego klubu umrze, przez minutę okazujemy ciszę. Nasi kibice powinni zobowiązać się do tej minuty oklasków. Robimy to dla Ukrainy i nie ma drugiej opinii o tej sprawie - powiedział Niemiec.

Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze