Kluby Premier League mają dość. Szykują BOJKOT

Czerwona kartka, piłka nożna
Autor: East News

W ostatnich latach media społecznościowe zyskały ogromną popularność, stając się niezbędnym narzędziem klubów w komunikacji ze swoimi fanami. Niestety, można ich także używać ze złych pobudek, o czym przekonało się już wielu piłkarzy otrzymujących m.in. rasistowskie wiadomości. Proceder ten solidarnie chcą ukrócić kluby występujące w angielskiej Premier League. Aktualnie trwają rozmowy na temat bojkotu social mediów.

Jak donosi „Daily Mail” kluby angielskiej Premier League mają dość rasistowskich zachowań względem zawodników na co dzień występujących w lidze. Tylko w ostatnich miesiącach ofiarami internetowych rasistów stali się m.in. Heung-min Son z Tottenhamu Hotspur czy Raheem Sterling z Manchesteru City. Wobec tych wydarzeń kluby występujące na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej z Anglii zgodnie postanowiły podjąć w tej sprawie stosowne kroki.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Bayern: Dla nich lepiej, gdyby Lewandowski… | Futbologia

Powyższe źródło informuje, że aktualnie pomiędzy wszystkimi klubami trwa debata na temat zbojkotowania mediów społecznościowych. Pomysł zakłada całkowite zawieszenie działalności na swoich profilach w mediach społecznościowych, a wstępny plan dotyczy wyciszenia od piątku do poniedziałku. Pierwotnie zakładano nawet wprowadzenie bojkotu już w najbliższy weekend, część z drużyn występować będzie jednak w Pucharze Anglii, co z pewnością sprawi, iż rozgłos byłby mniejszy niż życzyliby sobie klubowi decydenci.

Władze Premier League starają się, aby decyzja zapadła wspólnie. Tak, aby żaden z klubów nie działał na własną rękę. Protest celowo miałby dotyczyć weekendu meczowego, tak by zwrócić uwagę kibiców na problemy społeczne. Warto przy tym zaznaczyć, że jako pierwsze działania w tej sprawie podjęło występujące na co dzień w Championship Swansea City. Klub ten zapowiedział, że zawiesza działalność w social mediach na okres całego tygodnia. Reszta klubów jak na razie nie poszła śladem „Łabędzi”, ale według „Daily Mail” do ustalenia pozostały już tylko szczegóły, a pełne porozumienie jest blisko.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze