Alireza Jahanbakhsh

Autor: Instagram/alirezajb_official Alireza Jahanbakhsh

Mamy bramkę roku? FENOMENALNE trafienie odebrało zwycięstwo Chelsea [WIDEO]

2020-01-02 21:59

Pierwszego stycznia w ramach 21 kolejki Premier League Brighton mierzyło się na własnym boisku z Chelsea Londyn. Podopieczni Franka Lamparda długo prowadzili 1:0, lecz w 84 minucie meczu do akcji wkroczył zawodnik gospodarzy - Alireza Jahanbakhsh. Napastnik w kapitalny sposób zdobył wyrównującą bramkę, która już na początku roku stała się poważnym kandydatem do miana gola roku.

Chelsea Londyn od początku obecnego sezonu prowadzona jest przez Franka Lamparda. Były gracz i kapitan klubu ze stolicy Anglii stworzył drużynę, która jest w czwórce najlepszych ekip w Anglii. Oparł skład na młodych, perspektywicznych zawodnikach i to przynosi zamierzony skutek. W noworocznym meczu przeciwko Brighton jego podopieczni prowadzili już w dziesiątej minucie spotkania.

Wszystko za sprawą gola strzelonego przez kapitana - Cesara Azpilicuetę. Przez większość pojedynku gospodarze nie potrafili odpowiedzieć. Zmieniło się to dopiero w 84 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła w okolice Alireza Jahanbakhsha, a ten bez namysłu uderzył ją przewrotką i zdobył kapitalną bramkę, która uratowała remis ekipie "The Seagulls".

Trafienie napastnika gospodarzy szybko stała się hitem internetu, a kibice widzą w nim kandydata na bramkę roku. Dla Jahanbakhsha mecz z Chelsea był dopiero trzecim, który rozegrał w tym sezonie. Bilans wygląda jednak bardzo ciekawie. W trzech spotkaniach zawodnik zdobył dwie bramki. Po takiej zdobyczy może wkupić się w łaski trenera i na dobre zadomowić się w pierwszej jedenastce drużyny. Brighton po 21 kolejkach zajmuje czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów.