Wayne Rooney, Manchester United

Autor: East News Wayne Rooney, Manchester United

Manchester jest czerwony! Sześć goli i zwycięstwo United z City. Wymęczona wygrana Chelsea

2015-04-12 23:09

Spotkanie Manchester United - Manchester City to nie tylko walka o jak najlepsze miejsce w tabeli Premier League, ale przede wszystkim batalia o prymat w mieście. Po tym spotkaniu cieszyć się może czerwona część miasta, bowiem United wygrali 4:2 i w tabeli zwiększyli przewagę nad lokalnym rywalem do 4 punktów! Swój mecz z Queens Park Rangers wygrała także Chelsea.

Spotkanie derbowe na Old Trafford zaczęło się od bardzo mocnego uderzenia gości. Spory błąd popełniła defensywa gospodarzy, David Silva dostał znakomite podanie od Jamesa Milnera i zagrał wzdłuż bramki do stojącego na 3. metrze Sergio Aguero, któremu nie zostało nic innego jak wbić piłkę do siatki.

Premier League: Manchester United w trzech paskach. Oto szaty Diabłów?

Gospodarzy ten gol nie załamał, a pozytywnie pobudził. Już po kilku minutach stan meczu wyrównał najlepszy piłkarz tego spotkania, Ashley Young. Chwilę później Anglik po bardzo ładnej kombinacji z Daleyem Blindem na skrzydle idealnie dośrodkował w pole karne, a akcję celnym strzałem głową zamknął Marouane Fellaini. Ta bramka wzbudziła sporo kontrowersji, bowiem wydawało się, że Belg był na spalonym. A jeśli nie on sam, to jego afro. Sędzia liniowy jednak tego nie zauważył i do szatni United schodzili na prowadzeniu 2:1.

W drugiej części gry jeszcze podwyższyli wynik. Najpierw trafił Mata, ale tu sędzia pomylił się bardziej. O ile o sytuacji Fellainiego można było mówić "kontrowersyjna", to w przypadku gola Hiszpana arbiter liniowy popełnił ogromny błąd. Chwilę później było już jednak 4:1 i chyba nikt specjalnie nie przeżywał nieprawidłowo uznanej bramki Maty. Po dośrodkowaniu Younga z rzutu wolnego głową trafił Chris Smalling.

W końcówce meczu nie poddał się jedynie Sergio Aguero, który w 89. minucie pokonał Davida De Geę i zdobył swojego 100. gola w Premier League. Manchester United wygrał więc z Manchesterem City 4:2 i w tabeli zwiększył przewagę nad lokalnym rywalem do 4 punktów.

Sporo emocji wzbudziło też spotkanie Queens Park Rangers z Chelsea. "The Blues" długo męczyli się z rywalem, ale ostatecznie w końcówce meczu za sprawą Cesca Fabregasa wepchnęli piłkę do siatki. Dzięki tej wygranej potrzeba im już tylko 12 punktów do zdobycia mistrzostwa Anglii. Będą mogli więc świętować, jeżeli wygrają 4 spotkania.

Manchester United - Manchester City 4:1

Bramki: Young 14, Fellaini 27, Mata 67, Smalling 73 - Aguero 8, 89

Manchester United: David De Gea - Antonio Valencia, Phil Jones (75. Marcos Rojo), Chris Smalling, Daley Blind - Ander Herrera, Michael Carrick - Juan Mata (81. Angel Di Maria), Marouane Fellaini (83. Radamel Falcao), Ashley Young - Wayne Rooney

Manchester City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Vincent Kompany (46. Eliaquim Mangala), Martin Demichelis, Gael Clichy - Yaya Toure, Fernandinho - Jesus Navas (74. Frank Lampard), David Silva, James Milner (63. Samir Nasri) - Sergio Aguero

Żółte kartki: Silva, Kompany, Milner

Zapis relacji na żywo:

93'

Koniec meczu! Manchester United pokonuje Manchester City w derbach 4:2!

92'

91'

Przycisnęli jeszcze goście! Aguero pięknie zwiódł na skrzydle rywala i ostro dośrodkował, ale piłka została wybita z pola karnego. Chwilę później na listę strzelców starał się wpisać Di Maria, lecz jego strzał z dystansu obroniony przez Harta.

89'

GOOL dla gości! Świetne podanie na skrzydło do Zabalety, ten świetnie wycofał piłkę do Aguero a Argentyńczyk trafił do siatki. De Gea mógł obronić ten strzał, ale jedyne co zrobił, to sparował go na słupek, po czym futbolówka i tak wtoczyła się do bramki.

88'

Michael Carrick opuścił boisko z powodu jakiegoś urazu, a to oznacza, że gospodarze będą musieli radzić sobie w 10. Van Gaal wykorzystał bowiem limit zmian.

84'

Przed szansą na bramkę stanął teraz Di Maria, który dostał piłkę przed polem karnym i miał wolny korytarz, by wbiec z nią w szesnastkę, ale zamotał się w dryblingu i poradzili sobie obrońcy.

83'

Kolejny strzelec bramki opuszcza boisko. Za Fellainiego wchodzi Falcao.

81'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Di Maria za Matę.

80'

79'

Jest to pierwszy mecz pod wodzą Pellegriniego, kiedy jego Manchester City traci aż 4 gole w jednym meczu. A na trybunach gromkie "ole" przy rozgrywaniu piłki przez gospodarzy.

76'

W międzyczasie dwie zmiany. Frank Lampard za Jesusa Navasa, a w ekipie gospodarzy Marcos Rojo za Phila Jonesa.

76'

74'

4:1! Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Younga, a Chris Smalling pakuje piłkę do siatki! To już jest nokaut!

70'

67'

GOOOOL! 3:1 dla gospodarzy! Świetny odbiór Fellainiego na połowie rywala, piłka trafia do Rooneya który zagrywa prostopadle do Maty, a ten trafia do bramki. Przy podaniu był jednak spalony i jest to ewidentny błąd sędziego.

63'

James Milner został poturbowany przez jednego z rywali i rzut wolny dla City. Chwilę później w jego miejsce na boisku pojawia się Nasri.

61'

Komiczne zachowanie Demichelisa, który został "znokautowany" przez rywala. Cud? Zmartwychwstanie?

60'

Dzieje się w obie strony! Najpierw świetne dośrodkowanie z prawego skrzydła fatalnie zmarnował Young nieudanym strzałem głową, a chwilę później zaatakowali goście. Navas w swoim stylu wstrzeliwał piłkę w pole karne, ale po raz kolejny obrońcy wyjaśnili sprawę i wybili na rzut rożny.

56'

53'

Ależ kocioł w polu karnym City! Najpierw strzał Rooneya z wolnego znakomicie broni Hart, a później jeszcze dwóch zawodników próbowało wkopać piłkę do siatki. Najbliżej był Carrick, którego uderzenie zostało zablokowane metr przed bramką!

52'

Wracający Navas sfaulował Matę niedaleko pola karnego i będzie rzut wolny. Okazja do strzału dla Rooneya?

50'

Po gwizdku na boisku dość spokojnie. Nie zaczęło się tak mocno jak w pierwszej połowie, ale jakiś zmasowany atak gości jest tu chyba kwestią czasu. Przypomnijmy, że jeżeli przegrają na Old Trafford, pozwolą odskoczyć United na 4 punkty.

46'

Na drugą połowę nie wyszedł już Kompany. W jego miejsce Eliaquim Mangala.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

17:52

I jeszcze statystyki po pierwszej połowie.

17:50

Kompany zasłużył na czerwoną kartkę?

47'

Koniec pierwszej połowy. Znakomite widowisko na Old Trafford, a gospodarze prowadzą do przerwy 2:1!

44'

Bardzo ostry faul Kompany'ego na Blindzie, gospodarze domagali się czerwonej kartki, ale sędzia po konsultacji z asystentami zdecydował się jedynie na żółtą.

43'

Świetna akcja City, doskonałe prostopadłe podanie do Aguero i goście wyszli 2 na 1. Argentyńczyk jednak zamiast podawać do Silvy postanowił wdać się w biegowy i siłowy pojedynek z Valencią i go przegrał. Stracona okazja.

39'

Piłka trafiła na skraj pola karnego do Milnera, a ten spróbował strzału z dystansu. Jednak chyba nie słuchał się pana od WF w szkole - odchylona sylwetka skutecznie uniemożliwiła mu oddanie celnego uderzenia. Kibice w górnych sektorach trybun mogli poczuć się zagrożeni.

37'

33'

Manchester City chciał odpowiedzieć, goście wywalczyli rzut rożny i piłka trafiła na głowę jednego z nich, ale uderzenie niedokładne. "Czerwone Diabły" kontrolują teraz mecz, ale na samym jego początku też tak nam się wydawało...

29'

27'

GOOOOL! Fellaini! Bardzo dobre dośrodkowanie Younga w pole karne, a Belg strzałem głową zamknął akcję! 2:1! Ale czy przy podaniu Younga Fellaini nie był na spalonym?

24'

Najwięcej asyst w Premier League w 4 ostatnich sezonach. Aż czterech zawodników z czołowej piątki to piłkarze Manchesteru United i Manchesteru City.

21'

Znakomite tempo tego meczu! Kolejna akcja gości lewym skrzydłem, wstrzelenie piłki w pole karne do Aguero, lecz jego strzał zablokowany przez obrońców. Futbolówkę zebrał jeszcze Silva, ale wpadł w zgromadzenie 3 rywali i zaraz ją stracił.

17'

14'

GOOOOOL! Ależ odpowiedź United! Znakomite wstrzelenie w pole karne, Young nie trafił w piłkę w pierwszym tempie, ale ułamek sekundy później ta spadła pod jego nogi i Anglik wpakował ją do pustej bramki. 1:1!

13'

Na początku wydawało się, że aktywniej w mecz weszli gospodarze, ale już chwilę później byli zmuszeni do prawdziwej obrony Częstochowy. Ostatecznie nie zdołali się wyratować i przegrywają. Teraz ruszyli z kontrą, Herrera ładnie poradził sobie z dwoma rywalami i podał do Younga, a ten był faulowany.

11'

8'

GOOOOOL! Ten gol wisiał w powietrzu! Świetna akcja City, piękne podanie Milnera do Silvy, ten wykłada przed pustą bramkę do Aguero, a Argentyńczyk trafia do siatki!

7'

Natarcie gości trwa! Najpierw po rzucie rożnym w ostatniej chwili piłkę wybili obrońcy, a kilka sekund później na 5 metrze podanie dostał Yaya Toure. Jego strzał z bliska został zablokowany.

6'

Ależ zaspała teraz obrona gospodarzy! Prostopadłe podanie na wolne pole, z głębi pola wybiegł Navas i stanął oko w oko z De Geą, ale Hiszpan kapitalnie broni!

5'

Pierwsza ciekawa akcja City. Toure mądrze rozciągnął akcję na prawe skrzydło, tam uruchomiony został Navas i spróbował płaskiego dośrodkowania. Obrońcy bez problemu sobie z nim poradzili.

3'

Z dużym entuzjazmem zaczęli gospodarze. Najpierw dośrodkowanie z lewego skrzydła Younga zablokowali obrońcy, a chwilę później Hart uprzedził Rooneya i na 12. metrze wyciągnął mu piłkę spod nóg.

1'

Zaczęli goście!

16:59

W Manchesterze dziś deszczowo, prawdziwa brytyjska pogoda.

16:57

Piłkarze już na boisku! Za moment zaczynamy.

16:51

Old Trafford powoli się zapełnia.

16:48

Piłkarze z Etihad Stadium wygrali 3 ostatnie mecze na Old Trafford strzelając w nich aż 11 goli. Obrońcy gospodarzy będą musieli szczególnie uważać na Sergio Aguero, który zdobył 5 bramek w 6 potyczkach z Manchesterem United. Argentyńczyk, podobnie jak cała drużyna, po bardzo dobrym początku sezonu nieco spuścił z tonu w ostatnich tygodniach. W 12 poprzednich spotkaniach Premier League trafiał do bramki rywali zaledwie 3 razy, z czego dwukrotnie z rzutów karnych.

16:35

W ostatnich latach w derbach Manchesteru zdecydowanie lepiej radzili sobie zawodnicy "The Citizens". W 7 poprzednich spotkaniach wygrali 6 razy, mają też passę 4 derbowych zwycięstw z rzędu. Jeżeli wygrają dziś na Old Trafford staną się pierwszą drużyną w historii Premier League, która pokona Manchester United 5 razy z rzędu.

16:31

Anglik ma już na koncie 170 ligowych bramek dla Manchesteru. W klubowej klasyfikacji wszech czasów wyprzedza go tylko trzech zawodników: Denis Law, Jack Rowley i sir Bobby Charlton.

16:29

Tak wyglądała jedna z najpiękniejszych bramek w historii derbów Manchesteru. Jej autorem był Wayne Rooney.

16:26

Sędzią spotkania będzie Mark Clattenburg. W tym sezonie prowadził 20 spotkań. Pokazał w nich 78 żółtych i 2 czerwone kartki.

16:23

- Marzę o tym, by wygrać z Manchesterem City. Każdy z zawodników marzy o zwycięstwie. Od wielu dni, razem ze sztabem szkoleniowym i piłkarzami, myślimy o tym, by ich pokonać. Kontynuujemy nasz proces, w którym musimy pokonać każdego następnego rywala. Oczywiście, chcemy też wygrać, gdyż będzie to wielki krok w ligowej tabeli. Jeśli wygramy, to trzecie miejsce jest w naszym zasięgu. Jeszcze miesiąc wcześniej nikt sobie tego nie wyobrażał, poza mną oczywiście - powiedział trener gospodarzy Louis van Gaal.

16:21

Manchester United na własnym stadionie zdobył w tym sezonie 40 punktów. To najlepszy wynik w Premier League. Ponadto od listopadowej porażki z "The Citizens" na Etihad Stadium przegrali zaledwie 2 razy (15 zwycięstw, 4 remisy, 2 porażki).

16:19

Murawa na Old Trafford aż zachęca do gry w piłkę.

16:17

Faworytem dzisiejszego spotkania są gospodarze. Nie dość, że "Czerwone Diabły" wygrały 5 ostatnich spotkań ligowych, to na dodatek dziś grają na Old Trafford. Ponadto ich rywale przegrali trzy ostatnie mecze wyjazdowe w Premier League. Jeżeli polegną także tym razem, będzie to ich najgorsza seria od 2006 roku, gdy nie zdobyli ani jednego punktu w 7 kolejnych spotkaniach na obcych stadionach.