Mistrz i gwałciciel? Benjamin Mendy może spędzić wiele lat za kratami

2021-11-17 0:43
Benjamin Mendy
Autor: EastNews

Od 27 sierpnia przebywa w areszcie tymczasowym w Anglii. Francuski piłkarz Benjamin Mendy (27 l.), mistrz świata 2018, gracz Manchesteru City i… kawaler Legii Honorowej obwiniony został o gwałty i napaść seksualną wobec nastoletnich angielskich dziewczyn. Teoretycznie grozi mu kara do dożywocia włącznie. W środę 17 listopada ma się stawić przed sądem w Stockfort, by zadeklarować swoją winę lub niewinność.

Mendy w roku 2017 wykupiony został przez Manchester City z AS Monaco za sumę 52 milionów funtów. W tamtym momencie był najdroższym obrońcą na świecie (gra na lewej obronie). Jego kariera na Wyspach przerywana była okresami kontuzji. Znalazł się jednak w złotej drużynie mistrzów świata podczas czempionatu w Rosji (zagrał krótko w jednym meczu, z Danią).

Okres pandemii wyzwolił w nim dzikie instynkty. Jesienią ubiegłego roku prowadził swoje luksusowe Lamborghini bez prawa jazdy i ubezpieczenia. Limuzyna została skonfiskowana. Z kolei w sylwestra urządził przyjęcie wbrew przepisom sanitarnym, za co dostał naganę od klubu.

W sierpniu Mendy usłyszał od śledczych zarzuty czterech gwałtów i jednej napaści. Teraz doszły jeszcze kolejne doszły kolejne dwa – o gwałt. Czyny te miały mieć miejsce od października 2020 do sierpnia 2021 r. i odnosić się do czterech kobiet w wieku od 16 lat wzwyż. Trzy wnioski jego adwokatów o uwolnienie zostały odrzucone.

Proces ma się rozpocząć 24 stycznia w Chester w hrabstwie Cheshire. Obwinionemu grozi wieloletnie więzienie. Podobno w razie uznania go winnym przez sąd najbardziej prawdopodobny wydaje się wyrok pomiędzy pięcioma a dziesięcioma latami więzienia. Jeśli Mendy przyznałby się do winy, kara zmniejszona zostałaby o jedną trzecią. Ale straciłby wtedy szanse na uniewinnienie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze