Król Karol III

i

Autor: PHIL NOBLE/POOL PHOTO VIA AP Król Karol III

Walczą o powrót do elity

Nie zgadniesz, której drużynie kibicuje król Karol III. Jego ukochany zespół przeżywał ostatnio trudne chwile

2022-09-14 18:59

Karol, najstarszy syn Elżbiety II, został po jej śmierci nowym królem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jest najstarszym monarchą, jaki kiedykolwiek wstępował na brytyjski bądź angielski tron. I jak na Brytyjczyka przystało nowy król jest zakochany w piłce nożnej.

Karol Filip Artur Jerzy urodził się 14 listopada 1948 r., rok po ślubie swoich rodziców, księżniczki Elżbiety i księcia Filipa. W związku z przedwczesną śmiercią swojego dziadka, Jerzego VI, jego matka została w 1952 r. królową, a Karol - w wieku zaledwie trzech lat - następcą tronu.

W ostatnich latach, wraz z wchodzeniem królowej w coraz bardziej zaawansowany wiek i w miarę jak z tego powodu stopniowo ograniczała ona swoją aktywność, Karol przejmował kolejne jej obowiązki, stając się do pewnego stopnia nieformalnym regentem, choć jak się uważa, to królowa do końca podejmowała decyzje dotyczące rodziny królewskiej.

Jak informuje brytyjski "The Sun" królowa Elżbieta II kibicowała dwóm klubom - Arsenalowi i West Hamowi. A jak to wygląda w przypadku króla Karola III? Na łamach wspomnianego dziennika czytamy, że król jest wiernym kibicem... Burnley. Ze swoimi sympatiami zdradził się sam w 2012 roku. Na jednej z kolacji na zamku Windsor wypowiedział się o klubie w samych superlatywach i w nagrodę otrzymał bilet VIP na cały sezon. Kilka razy pojawił się nawet na trybunach.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Świat sportu opłakuje potworną stratę! Poruszające wpisy

Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała

Dlaczego akurat Burnley?

- Ponieważ Burnley przeszło przez bardzo trudne czasy, a ja wraz z różnymi organizacjami charytatywnymi staram się pomagać i podnosić poczucie własnej wartości akurat w tej części świata - zdradził przed laty ówczesny książę Karol.

Te trudne czasy dla Burnley przyszły także kilka miesięcy temu, gdy klub spadł z Premier League. Niewykluczone jednak, że "Bordowi" dość szybko powrócą do elity, bo start w nowym sezonie Championship mają całkiem udany.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Zbigniew Boniek pożegnał monarchinię, dołączył piękne zdjęcie

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze