Łukasz Fabiański

Autor: Press Focus Łukasz Fabiański rozegra przeciwko Norwich 300. mecz w Premier League.

Ciężka chwila Fabiańskiego

Niepokojące zdarzenie z udziałem Fabiańskiego. Miał być zamroczony, musiał opuścić boisko

2022-10-30 19:06

Angielskie kluby rywalizują o punkty w 14. kolejce Premier League. Jak do tej pory największą niespodzianką było starcie pomiędzy Brighton z Chelsea, "The Blues" musieli uznać wyższość rywala, a mecz zakończył się wynikiem 4:1. Nie zabrakło też polskiego akcentu w postaci Łukasza Fabiańskiego, którego West Ham United spotkał się z Manchesterem United.

Łukasz Fabiański skupia się już tylko na karierze w Premier League. Były reprezentant Polski nie pomoże drużynie Czesława Michniewicza podczas zbliżających się mistrzostw świata w Katarze, gdzie "Biało-Czerwoni" w fazie grupowej zmierzą się z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną. Wszystko przez sytuację, która miała miejsce 8 sierpnia 2021 roku, wówczas 37-latek zakończył karierę w kadrze narodowej. Ostatni mecz pomiędzy słupkami w barwach Polski rozegrał 9 października 2021 roku w meczu z San Marino, opuszczając boisko w 57. minucie, czyli liczbie odpowiadającej ilości spotkań, jakie rozegrał Fabiański.

Łukasz Fabiański poświęcił się w spotkaniu z Manchesterem United! Były reprezentant Polski musiał zostać zmieniony

Fabiański wystąpił od początku w spotkaniu pomiędzy West Hamem United, a Manchesterem United. Polak w pierwszej połowie musiał ratować swój zespół przez stratą gola, wówczas 37-latek obronił piłkę głową. Były reprezentant Polski przez sytuację wyglądał na zamroczonego, ale dotrwał do końca pierwszej części spotkania. "Czerwone Diabły" wyszły na prowadzenie cztery minuty po sytuacji, w której Fabiański z poświęceniem obronił futbolówkę. Na listę strzelców wpisał się Marcus Rashford wykorzystujący podanie od Christiana Eriksena. Mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Erika ten Haga, tym samym awansując w tabeli na 5. miejsce.

Jan Tomaszewski OCENIA POWOŁANIA Michniewicza!