Piłkarz reprezentacji potwierdza: Mam raka

2021-10-13 19:16
David Brooks
Autor: EPA/PAP David Brooks

Znany piłkarz, reprezentacyjny pomocnik, usłyszał niedobrą diagnozę lekarską. Okazało się, że ma nowotwór układu chłonnego. Chodzi o pomocnika reprezentacji Walii, na co dzień występującego w Bournemouth Davida Brooksa.

U piłkarza zdiagnozowano raka. To tzw chłoniak Hodgkina w drugim stadium, czyli inaczej ziarnica złośliwa, choroba nowotworowa układu chłonnego. Leczenie opiera się na chemio- i radioterapii. Rokowanie jest zwykle dobre. Odsetek całkowitych wyleczeń jest duży. U osób w wieku Woodsa odsetek pięcioletniego przeżycia wynosi powyżej 94 procent, a generalnie u 80 procent chorych udaje się całkowicie wyleczyć chorobę. Klub z Bournemouth potwierdził informację o chorobie piłkarza.

Oto nowy minister sportu. Jest potwierdzenie Kaczyńskiego

„AFC Bournemouth potwierdza, że u pomocnika Davida Brooksa zdiagnozowano chłoniaka Hodgkina” – napisano w komunikacie klubowym. „Opuścił kadrę w Walii w ubiegłym tygodniu, a po badaniu lekarskim potwierdzono, że ma chłoniaka Hodgkina w II stadium. W wyniku tego David w przyszłym tygodniu rozpocznie terapię, a początkowe prognozy są pozytywne” – podkreślono.

Zobaczyliśmy, jak wygląda Radek Majdan bez przeszczepionych włosów! Ten widok zwala z nóg!

Sam David Brooks także opublikował oświadczenie, dziękując wszystkim, którzy przesyłają mu ciepłe wiadomości i trzymają za niego kciuki oraz pomogli mu przejść przez ostatnie ciężkie dni.

Gwiazdor Bayernu musi iść do więzienia na sześć miesięcy!

Trudno mi dzielić się tą wiadomością” – zakomunikował piłkarz. „Zdiagnozowano u mnie chłoniaka Hodgkina w stadium II i w przyszłym tygodniu rozpocznę kurację. Chociaż to był szok dla mnie i mojej rodziny, prognozy są pozytywne i jestem przekonany, że w pełni wyzdrowieję i wrócę do gry tak szybko jak to możliwe. Chciałbym wyrazić uznanie dla lekarzy, pielęgniarek, konsultantów i personelu, który opiekował się mną, za profesjonalizm, ciepło i zrozumienie w tym okresie. Chciałbym prosić o poszanowanie mojej prywatności w nadchodzących miesiącach. Będę dzielić się informacjami o postępach leczenia. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć was wszystkich ponownie i wrócić do sportu, który kocham” – napisał Brooks.

Sonda
Jak oceniasz kadrę za mecz Albania - Polska?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze