Premier League, Liverpool - Newcastle 3:1. Bellamy odwrócił losy meczu WIDEO

2011-12-31 0:00

W meczu otwierającym 19. kolejkę Premier League Liverpool pokonał przed własną publicznością Newcastle. "The Reds" wygrali 3:1, a bohaterem meczu został strzelec dwóch goli - Craig Bellamy.

W piątek na Anfield Road strzelali tylko piłkarze Liverpoolu. Pierwszą bramkę w 25. minucie zdobył Daniel Agger, jednak niestety dla gospodarzy było to trafienie samobójcze. Podopieczni Kenny'ego Dalglisha szybko otrząsneli się po straconym golu i już kilka minut później doprowadzili do wyrównania za sprawą Craiga Bellamy'ego.

Do przerwy utrzymał się wynik remisowy. W drugiej połowie na placu gry ujrzeliśmy wracającego po kontuzji Stevena Gerrarda, który został przywitany przez kibiców "The Reds" burzą braw. W 67. minucie Anfield Road oszalało z radości, kiedy to swoje drugie tego dnia trafienie odnotował Bellamy.

Przeczytaj koniecznie: Jose Mourinho: Premier League to moja pasja, chcę tam wrócić zostać na długo

10 minut później "Sroki" dobił wspomniany wcześniej Gerrad, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:1 dla Liverpoolu. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze przesuneli się w tabeli na 5 pozycję. Od tego czy ją utrzymają zależy wynik jutrzejszego meczu Arsenalu Londyn z QPR.