Łukasz Fabiański

Autor: AP PHOTO Łukasz Fabiański

Próbował bezczelnie oszukać Łukasza Fabiańskiego! Polak go SKOMPROMITOWAŁ [WIDEO]

2020-11-08 8:35

Rzuty karne to nie tyle loteria, co jedna wielka gra psychologiczna. Jeśli strzelec da radę oszukać bramkarza rywali, zazwyczaj cieszy się ze zdobytej bramki. W najbezczelniejszy z możliwych sposobów próbował zrobić to Ademola Lookman. Łukasz Fabiański jednak w zupełności go skompromitował, ratując w 98. minucie meczu zwycięstwo dla swojego zespołu. West Ham triumfował skromnie 1:0.

Do ostatnich chwil mecz West Hamu United z Fulham FC przynosił ogromne emocje. Przed ogłoszeniem doliczonego czasu gry, wszystko wskazywało na to, że spotkanie zwyczajnie zakończy się bezbramkowym remisem. Ani jedni, ani drudzy nie sforsowali obrony rywala i nie umieli pokonać bramkarza. Ta sztuka po raz pierwszy udała się dopiero w pierwszej minucie doliczonego czasu gry.

DRAMAT! Kumpel Lewego RZEWNIE płakał. Trener tulił go jak do ojcowskiej piersi

Gdy "Młoty" pewnie zmierzały po zwycięstwo, Issa Diop sfaulował przeciwnika w swoim polu karnym. Do piłki podszedł Ademola Lookman. 23-letni Anglik chciał przechytrzyć naszego golkipera i go ośmieszyć. Nie z Łukaszem Fabiańskim takie sztuczki. Polak rzucił się na bok, ale momentalnie zareagował, gdy zobaczył, że Brytyjczyk strzelił tzw. "panenką". Zamiast pięknej bramki, wyszła totalna kompromitacja strzelca.

Po wygranej West Ham United awansował na jedenaste miejsce w tabeli Premier League. Fulham znajduje się tuż nad strefą spadkową (17. miejsce, cztery punkty). Liderem pozostaje Southampton, ale już w niedzielę po hicie Liverpool - Manchester City na pierwsze miejsce mogą wskoczyć "The Reds".

35-letni Fabiański gra dla "Młotów" od lipca 2018 roku. W tym sezonie zagrał w ośmiu meczach i zachował trzy czyste konta. Do zespołu West Hamu trafił ze Swansea za osiem milionów euro.