Rekordowy transfer Interu Mediolan! Gwiazda odchodzi z Manchesteru United

2019-08-08 19:28 MSo
Romelu Lukaku
Autor: EastNews Romelu Lukaku

Okienko transferowe w pierwszych ligach powoli dobiega ku końcowi. Od wielu tygodni brakowało wielkich transferów. Ciszę przerwano w Anglii, gdzie Manchester United pozyskał Harry'ego Maguire'a. Czerwone Diabły są bohaterami kolejnego hitu - z klubu odszedł Romelu Lukaku, który za grube pieniądze dołączył do Interu Mediolan.

Okienko w Premier League zamyka się już 8. sierpnia - tuż przed startem nowego sezonu angielskiej ekstraklasy. Manchester United przystąpi do niego z Harrym Maguirem, ale bez Romelu Lukaku, który został zaprezentowany jako zawodnik Interu Mediolan.

Napastnik trafił na Old Trafford za ponad 80 milionów euro z Evertonu latem 2017 roku. Belg nie podbił serc kibiców, choć w 96 meczach zdobył 42 bramki i zaliczył kolejne 13 asyst. Nie był w stanie jednak wskoczyć na ten poziom, który prezentował w końcówce przygody z The Toffees.

Według medialnych doniesień, Inter pobił swój transferowy rekord. Ekipa z Mediolanu miała wydać na niego nawet 80 milionów euro! Dla Belga będzie to pierwszy sezon od ośmiu lat poza Anglią. Jak poradzi sobie w nowej roli? Fani mają nadzieje, że zbliży się do wyników osiąganych w zeszłym sezonie przez supersnajpera klubu zza miedzy, Krzysztofa Piątka z AC Milan.

Podczas rozgrywek 2018/2019, Romelu Lukaku zdobył zaledwie piętnaście bramek w czterdziestu sześciu spotkaniach. Belg odchodził z ekipy Czerwonych Diabłów w złej atmosferze. Rozstanie przebiegało w cieniu afer i kłótni, o których donosiły brytyjskie media.

Najnowsze