Maxi Oyedele

i

Autor: Instagram/Maxi Oyedele Maxi Oyedele

Reprezentant Polski podpisał kontrakt z Manchesterem United! Wielka chwila, spełnił jedno z marzeń

2022-05-23 11:24

O Maxim Oyedele zrobiło się głośno w marcu tego roku, gdy zadebiutował w reprezentacji Polski U-18. Przyjechał na zgrupowanie jako piłkarz młodzieżowego zespołu Manchesteru United i szybko zapadł w pamięci kibiców. Kilka miesięcy później podpisał już profesjonalny kontrakt z "Czerwonymi Diabłami", o czym poinformowało TVP Sport.

Oyedele wychował się w Anglii, ale dzięki złożonemu pochodzeniu ma możliwość gry w aż trzech reprezentacjach. Jego matka jest Polką, a ojciec Nigeryjczykiem. Kilka miesięcy temu nastolatek podjął decyzję o reprezentowaniu biało-czerwonych barw i w marcu zadebiutował w kadrze U-18. Jego ojciec mówił w rozmowie ze Sport.pl, że syn długo czekał na powołanie i był świadomy wyboru Polski. Zna kulturę i język, a kraj traktuje jak drugi dom. Teraz stał się on kolejnym polskim piłkarzem, który podpisał kontrakt z Manchesterem United.

Robert Lewandowski z wielkim sukcesem! Nie zostawił żadnych wątpliwości, wyraźnie wyprzedził rywali

Oyedele z pewnością marzy o karierze na miarę Roberta Lewandowskiego

Reprezentant Polski podpisał kontrakt z United. Oyedele spełnił marzenie

O szczegółach poinformowało TVP Sport. Młodzieżowy reprezentant Polski podpisał z United dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Jest on wychowankiem angielskiego klubu i od lipca poprzedniego roku występował w drużynie U-18. W młodzieżowej Premier League defensywny pomocnik rozegrał 22 mecze, w których strzelił dwa gole. Na koncie ma też występ w rezerwach klubu i sześć spotkań młodzieżowej Lidze Mistrzów. Zdobył w niej jedną bramkę. Teraz jego dobra postawa została doceniona profesjonalnym kontraktem.

Emocjonalna reakcja ukraińskiego piłkarza w trakcie mistrzowskiej fety i piękny gest jego kolegów z Manchesteru

Sonda
Czy widziałbyś Roberta Lewandowskiego w Manchesterze United?

Oyedele o grze dla Polski

Piłkarz Manchesteru United wiąże swoją przyszłość z reprezentacją Polski. - Polska federacja była jednak pierwszą, która się do mnie zgłosiła. Tak jak powiedziałem: to dla mnie zaszczyt grać w polskiej kadrze. Chciałbym dostać kolejne powołania i mam nadzieję, że w przyszłości wciąż będę jej częścią - stwierdził po debiucie w młodzieżowej kadrze, cytowany przez Sport.pl.

Tomaszewski masakruje Lewandowskiego: To on jest winny!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze