Andrij Jarmołenko, West Ham United

Autor: East News Andrij Jarmołenko w walce o piłkę

Reprezentant Ukrainy strzelił ważną bramkę i nie wytrzymał. Emocje wzięły górę, te sceny łapią za serce

2022-03-13 19:21

Inwazja Rosji na Ukrainę wciąż trwa, za naszą wschodnią granicą codziennie giną ludzie. Jednym z piłkarzy, którzy najgłośniej wyrażają swój sprzeciw przeciwko bestialskiemu zachowaniu rosyjskich żołnierzy jest Andrij Jarmołenko. Ukrainiec zdobył w niedzielę bramkę dla West Hamu w ligowym starciu z Aston Villą, a jego sposób celebracji dobitnie świadczył o tym, jak potężna emocje towarzyszą w ostatnich dniach 32-latkowi.

Jarmołenko podczas niedzielnego starcia West Hamu przeciwko Aston Villi pojawił się w 52. minucie, zastępując na murawie Michaila Antonio. Reprezentant Ukrainy potrzebował niespełna 20 minut, aby wpisać się na listę strzelców. Były piłkarz Dynama Kijów dostał dobre podanie od Saida Benrahmy, znakomicie przyjął sobie piłkę, po czym precyzyjnym, niesygnalizowanym uderzeniem w długi róg pokonał Emiliano Martineza.

Piłkarz rodem z Ukrainy na zdobytego gola zareagował niezwykle emocjonalnie. Jarmołenko nie kryjąc wzruszenia najpierw uklęknął, a następnie zakrył twarz rękoma. Po chwili podbiegli do niego koledzy z zespołu, a podczas przyjmowania przez Jarmołenkę gratulacji w jego oczach można było dostrzec łzy. Jest to oczywiście związane z trwającą inwazją Rosji na Ukrainę. Piłkarz West Hamu bardzo przeżywa całą sytuację, niejednokrotnie zabierał już także na ten temat głos.

„Młoty” ostatecznie zwyciężyły Aston Villę 2:1. Kilka minut po golu Jarmołenki – dla którego było to premierowe trafienie w tym sezonie Premier League – rezultat podwyższył Pablo Fornals. W samej końcówce goście z Birmingham złapali co prawda kontakt po bramce Jacoba Ramseya, ale na więcej nie było ich już stać. W bramce West Hamu pełne 90 minut rozegrał Łukasz Fabiański, który za swój występ zebrał pozytywne noty.