Liga angielska, Premier League, Tottenham - Chelsea, Harry Kane, Antonio Rudiger (p)

i

Autor: AP Fragment meczu Tottenham - Chelsea (0:2). Z prawej Antonio Rudiger (Chelsea), w środku Harry Kane (Tottenham)

Rewolucja w świecie transmisji meczów w Polsce. Premier League zniknie z Canal+!

2021-07-07 12:33

Choć zdecydowana większość kibiców piłkarskich swą uwagę skupia na decydujących starciach rozgrywanych obecnie mistrzostw Europy, ciekawe informacje dopływają także ze świata piłki klubowej. Tym razem nie chodzi jednak o transfer piłkarza, a… prawa telewizyjne. Grupa NENT ogłosiła bowiem, że od sezonu 2022/2023 wszystkie spotkania angielskiej Premier League będą pokazywane na platformie stremingowej Viaplay, należącej właśnie do NENT. Jest to zatem koniec najpopularniejszej ligi świata w Canal+. Stacja pokazywała te rozgrywki od 1994 roku.

Premier League była obecna w Canal+ niemal od początku istnienia. Profesjonalną ligę piłkarską w Anglii założono bowiem w 1992 roku, a już dwa lata później prawa do transmisji nabyła w/w stacja. Rozgrywki w sezonie 2021/2022 będą jednak ostatnimi, które widzowie będą mogli oglądać w Canal+. Grupa NENT oficjalnie potwierdziła informację, że udało jej się wykupić prawa telewizyjne aż do końca sezonu 2027/2028. Mecze najpopularniejszej ligi świata będą pokazywane w serwisie streamingowym Viaplay. Warto zauważyć, że NENT nabył wcześniej prawa do pokazywania m.in. niemieckiej Bundesligi, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy czy Copa America 2024.

- To znaczący krok na drodze ekspansji Viaplay! Nasze długoterminowe podejście oparte na streamingu, w połączeniu z perspektywą wielorynkową, pozwala nam być bardzo silnym pretendentem do nabywania, rozwijania Premier League jest bez wątpienia klejnotem w koronie wśród obiektów sportowych – nie kryje radości prezes i dyrektor generalny NENT Group, Anders Jensen. - Fani będą mieli więcej okazji do śledzenia swojej drużyny niż kiedykolwiek wcześniej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że grupa NENT wybrała Premier League jako centralny element swojej strategii ekspansji międzynarodowej – dodaje rzecznik prasowy Premier League, Paul Molnar.

Wygrywali angielską Premier League w XXI wieku. Pamiętasz wszystkich mistrzów Anglii?

Pytanie 1 z 18
Mistrzem Anglii za sezon 2000/2001 został:
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze