Elon Musk

i

Autor: Flickr Ile zarabiają szefowie wielkich firm technologicznych?

to byłby dobry ruch?

Sensacyjny kandydat do przejęcia Manchesteru United! Elon Musk kupi „Czerwone Diabły”?

2023-02-14 10:40

Nie jest żadną tajemnicą, że rodzina Glazerów chce sprzedać Manchester United. Klub wyceniany jest na ok. 4,5 mld dolarów, więc nie ma wielu na świecie, których byłoby na to stać. Niedawno wśród kandydatów pojawił się Elon Musk – jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Czy jednak fani „Czerwonych Diabłów” powinni liczyć na przejęcie ich ukochanego klubu przez właściciela Tesli?

Manchester United w ostatnim czasie nie osiągał satysfakcjonujących wyników sportowych, ale bieżący sezon może nie być już taki zły. Pod wodzą Erika Ten Haaga drużyna odzyskała błysk i powoli goni Arsenal oraz Manchester City w wyścigu po mistrzostwo Anglii. Rodzina Glazerów podjęła jednak decyzję o sprzedaży klubu i szuka kogoś, kto będzie w stanie zapłacić wystarczającą kwotę. W mediach pojawiały się kandydatury m.in. Jima Ratcliffe'a czy arabskich inwestorów z Arabii Saudyjskiej i Kataru. „Daily Mail” podało natomiast, że w grę wchodzi również kupno Manchesteru United przez Elona Muska, właściciela Tesli, SpaceX i Twittera.

Elon Musk przejmie Manchester United?

Doniesienia o tym, że amerykański miliarder chce kupić zasłużony angielski klub, mogły wywołać sporo emocji wśród fanów „Czerwonych Diabłów”. Właścicielowi majątku szacowanego na 157 mld dolarów z pewnością nie zabrakłoby środków na rozwój drużyny, jednak obserwując to, co dzieje się z popularną platformą Twitter, kibice powinni mieć się na baczności.

Ekscentryczny biznesmen postanowił bowiem od razu po przejęciu Twittera zaprowadzać swoje porządki. Pojawiło się wiele pomysłów, które bardzo nie spodobały się społeczności (jak choćby opłata za otrzymanie znaczka zweryfikowanego konta, która została bardzo szybko wycofana) i albo musiały zostać wycofane, albo zmodyfikowane. Musk przeprowadził również szereg zwolnień, co prowadziło do większych lub mniejszych problemów z funkcjonowaniem platformy.

Czy Musk, gdyby faktycznie przejął Manchester United, również tam panowałby po swojemu? Trudno powiedzieć, jednak nie wydaje się, że byłby to ktoś słuchający potrzeb kibiców. Warto podkreślić, że „Daily Mail” nie podało wielu potwierdzonych informacji na temat zainteresowania Muska kupnem klubu, ale o tym, kto faktycznie odkupi klub od Glazerów, powinniśmy przekonać się już niedługo.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze