Ołeksandr Zinczenko i Władimir Putin

i

Autor: fot. AP Photo Ołeksandr Zinczenko i Władimir Putin

Ukraiński gwiazdor futbolu życzy Putinowi: "Mam nadzieję, że zdechniesz najgorszą śmiercią"

2022-02-24 13:23

Nad ranem polskiego czasu rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Decyzja Władimira Putina o rozpoczęciu wojny to oczywiście temat numer jeden na całym świecie, który nie ominął także sportu. Prezydenta Rosji w mediach społecznościowych skrytykował m.in. znakomity ukraiński piłkarz Ołeksandr Zinczenko, który nie przebierał w słowach.

Zinczenko to jeden z najlepszych piłkarzy reprezentacji Ukrainy. Zawodnik, który na co dzień reprezentuje barwy angielskiego Manchesteru City, już wczoraj opublikował komentarz dotyczący napięć na linii Rosja – Ukraina.

„Mój kraj należy do Ukraińców i nikt nigdy nie będzie mógł go sobie przywłaszczyć. Nie poddamy się! Chwała Ukrainie” – napisał 48-krotny reprezentant kraju. Pod jego wpisem znalazło się wiele głosów poparcia. Na post zareagowała chociażby ukraińska federacja, zamieszczając komentarz „Chwała bohaterom!”.

Jan Tomaszewski mocno po ataku na Ukrainę: Trzeba wywalić Rosję z FIFA!

Niedługo po Zinczence podobny post opublikowała legenda ukraińskiej piłki Andrij Szewczenko. „Ukraina to moja ojczyzna! Dziś jest dla nas wszystkich trudny czas. Ale musimy się zjednoczyć! W jedności zwyciężymy! Chwała Ukrainie” – napisał w swoich mediach społecznościowych były piłkarz, a obecnie szkoleniowiec, jeszcze do niedawna awizowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski.

Piłkarz urodzony w Radomyślu w czwartek już nie przebierał w słowach. Po inwazji Rosji na Ukrainę zamieścił na Instagramie zdjęcie Władimira Putina, które skomentował zdaniem - "Mam nadzieję, że zdechniesz samą najgorszą śmiercią”.

Co ciekawe wpisy ten po kilkunastu minutach zniknął, ale jak zapewnił sam zawodnik to nie on go usunął, a administratorzy portalu.

Wojna na Ukrainie. Wstrząsający apel ukraińskich sportowców: "Chcemy żyć"

Tak Polacy solidaryzują się z Ukrainą
Najnowsze