W klubie Artura Boruca pracuje... pierwsza transseksualistka w Premier League! [ZDJĘCIA]

2016-01-05 14:52 Piotr Kupisz

Na Wyspach zrobiło się ostatnio głośno wokół drużyny AFC Bournemouth. Choć Artur Boruc obronił rzut karny w meczu z Leicester City, to wcale nie chodzi tutaj o polskiego bramkarza. W klubie pracuje... pierwsza transseksualistka w Premier League! Chodzi o fotoreporterkę Sophie Cook, która nie tak dawno miała na imię Steve.

Steve Cook od lat pracował dla AFC Bournemouth jako fotograf. Był panem domu z żoną i trójką dzieci. Teraz poddał się operacji zmiany płci i nazywa się Sophie! W rozmowie z brytyjskim "The Sun" transseksualistka przyznała, że dłużej już nie mogła siebie oszukiwać. Od najmłodszych lat czuła się dziewczyną i wreszcie jest szczęśliwa, że osiągnęła swój cel.

Zobacz: Święty Artur przechytrzył Lisy! Wielki Boruc obronił karnego w meczu z Leicester City [WIDEO]

Sophie, choć zadowolona ze swojej zmiany, była pełna obaw. Jak zareaguje drużyna? Co powie klub? Na jej szczęście, Artur Boruc i spółka zachowali się bardzo przyzwoicie. – Nie miałam pojęcia jak zareaguje drużyna, ale kiedy kapitan zaczął klaskać, a reszta chłopaków się dołączyła, to poczułam ulgę – wyjawiła Cook w rozmowie z brytyjskim tabloidem.

– Asystent trenera zwołał wszystkich i powiedział: "Pewnie zauważyliście już, że nasz fotograf klubowy trochę się zmienił w stosunku do poprzedniego sezonu. Stracił trochę na wadzę i ma teraz długie włosy. Miło mi przedstawić Sophie" - dodała odmieniona pracownica.

Sprawdź: Nastoletni Leroy Sane najdroższym Niemcem w historii? Manchester City oferuje fortunę!

Na koniec Sophie wyjawiła, że nie spodziewała się tak ciepłego przyjęcia, szczególnie ze strony fanów.

Najnowsze