Znana marka podjęła SZLACHETNĄ decyzję. To ważne dla wszystkich kibiców Liverpoolu!

2020-03-28 9:04 MD
Juergen Klopp, Mohamed Salah, Liverpool
Autor: AP Juergen Klopp i Mohamed Salah

Przestój w wielkim futbolu w związku z pandemią koronawirusa trwa i nie wiadomo, kiedy tak naprawdę się zakończy. Niewykluczone, że będziemy świadkami bezprecedensowych dla XXI wieku rozwiązań i dogrywania sezonu w miesiącach wakacyjnych. Istotną decyzję w przypadku nadejścia takiej ewentualności podjęła firma Nike, która wkrótce ma rozpocząć produkcję odzieży dla FC Liverpool.

Ekipa z Anfield Road może o sobie mówić jako o jednej z najbardziej poszkodowanych przerwaniem rozgrywek tuż przed ich wejściem w kluczową fazę. Rozgrywała bowiem wspaniały sezon mając aż 25 punktów przewagi nad drugim Manchesterem City i pewnie krocząc po pierwszym w bieżącym stuleciu tytuł mistrza Anglii. Niestety - piłkarzom Jurgena Kloppa zabrakło 2-3 spotkań, aby dopełnić formalności i zapewnić sobie tytuł także i matematycznie.

PZPN stworzył pakiet pomocowy dla klubów. W puli ponad 100 MILIONÓW!

Niewykluczone jednak, że co się odwlecze to nie uciecze, choć to raczej melodia dopiero miesięcy wakacyjnych - czerwca i lipca. A w przypadku Liverpoolu ma to o tyle spore znaczenie, że od 1 czerwca ich sponsorem technicznym przestanie być New Balance, a zacznie firma Nike. Według "The Athletic", to drugie przedsiębiorstwo wykazało się szlachetnym gestem - bez względu na wszystko pozwoli, aby "The Reds" zakończyli zmagania w trykotach poprzedniego producenta.

Robert Lewandowski dla „SE” o personelu medycznym: Życzę wam siły i wytrwałości. Niech dobro do was wróci

Choć Nike mogłoby się podpiąć pod sukces Liverpoolu i sprawić, by drużyna świętowała zdobycie tytułu w ich odzieży, to jednak postanowiło postąpić zupełnie inaczej i pozwolić na dokończenie dzieła New Balance'owi. Kto by pomyślał, że w świecie dużych pieniędzy na najwyższych szczeblach futbolowej piramidy finansowej stać jeszcze ludzi na tak... ludzkie odruchy.

Krychowiak cytuje Churchilla! W specjalnym WIDEO dla „SE” dziękuje polskiemu personelowi medycznemu

Najnowsze