Znany piłkarz otrzymał rasistowskie wiadomości przez internet. Sprawca ma... 12 lat

2020-07-12 19:58 Marek Żochowski
Wilfried Zaha
Autor: AP Wilfried Zaha

Wilfried Zaha, piłkarz Crystal Palace zgłosił ostatnio, że otrzymał rasistowskie wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych. Policja z west Midlands poważnie zajęła się sprawą i ogłosiła, że ma już sprawcę. Okazał się nim… dwunastolatek.

Iworyjski piłkarz, urodzony w 1992 w Abidżanie, występuje na pozycji pomocnika z lidze angielskiej i w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Barwy Crystal Palace reprezentuje, z przerwami, od 2009 roku. Zaha przekazał policji, że przed meczem ligowym z Aston Villą dostał za pośrednitwem internetu rasistowskie wyzwiska. Menedżer zawodnika Roy Hodgson okreslił je mianem „tchórzliwych i podłych”.

Oto Rzeźnik kobiecych serc! Kuba Rzeźniczak największym amantem polskiej piłki | FUTBOLOGIA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Policja z West Midlands za pośrednictwem Tweetera poinformowała piłkarza, że zajmie się sprawą i zrobiła to na tyle skutecznie, iż już kilka godzin później namierzyła nadawcę. Po czym podała, że odpowiedzialnym jest... 12-letni chłopiec. Został on zatrzymany. – 12-latek z Solihull jest w areszcie. Dzięki dla wszystkich, którzy podjęli temat. Rasizm nie będzie tolerowany” – głosi komunikat policyjny.

Nowa decyzja sądu w sprawie Ronaldinho! Fatalne wieści dla brazylijskiego gwiazdora

Hodgson przyznał, że obraźliwe wiadomości skierowane do piłkarza miały go wytrącić z równowagi przed meczem ligowym, jednak ich ton i treść były nie do przyjęcia. Podobnie określiła incydent Premier League w swoim oświadczeniu.

Najnowsze