Autor: AP PHOTO/JOAN MONFORT Joao Felix, Robert Lewandowski, FC Barcelona

Wielkie emocje w lidze hiszpańskiej

Emocjonująca końcówka na Estadio Olimpico! Joao Felix bohaterem spotkania, Barcelona z kompletem punktów

2023-12-03 23:01

Wiele kibiców czekało na spotkanie Barcelony z Atletico Madryt. Emocję na murawie były od samego początku. "Duma Katalonii" lepiej prezentowała się od początku spotkania, co udowodniła bramka Joao Felixa w 28. minuty. Podopieczni Xaviego mogli prowadzić o wiele wyżej, jednak słaba skuteczność Roberta Lewandowskiego oraz Raphinhy nie mogła na to pozwolić. W drugiej części spotkania lepiej wyglądała gra Atletico Madryt, a najlepszą okazją był strzał Memphisa Depaya z rzutu wolnego, jednak bramkarz "Blaugrany" popisał się świetną interwencją. Ekipa Diego Simeone próbowała za wszelką cenę doprowadzić do remisu, jednak zabrakło skuteczności w ofensywie. Barcelona po emocjonującym spotkaniu może dopisać komplet punktów.

Barcelona - Atletico Madryt 1:0 (1:0)

Bramki: Felix (29')

Kartki: żółte: Gimenez, Witsel, Koke, Azpilicueta, Felix, Ferran, Araujo, Xavi, Cancelo, de Jong

Barcelona: Pena - Araujo, Kounde, Martinez, Cancelo - de Jong, Gundogan, Pedri (Fermin 89') - Raphinha (Yamal 77'), Lewandowski, Joao Felix (Ferran 77')

Atletico Madryt: Oblak - Witsel, Gimenez (Lino 46'), Hermoso - Molina (Azpolicueta 46'), Llorente, Koke (Saul 66'), de Paul, Riquelme (Correa 46') - Griezmann, Morata (Depay 66')

Barcelona - Atletico Madryt

Witamy w relacji na żywo z meczu Barcelony z Atletico Madryt! Na Estadio Olimpico na kibiców czekają ogromne emocje. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 21:00.

Już za niespełna 20 minut rozpocznie się wielkie starcie pomiędzy Barceloną, a Atletico Madryt!

W takim zestawieniu na murawie pojawią się podopieczni Xaviego!

Ekipa Atletico Madryt wybiegnie w takim składzie!

Za chwilę sędzia Sanchez rozpocznie to bardzo emocjonujące spotkanie!

Piłkarze obu drużyn wybiegają na murawę.

1'

Zaczęli!

1'

Od razu daleki przerzut pod pole karne Atletico, ale piłkarze gości szybko przejęli piłkę.

2'

Raphinha! Co za szansa Barcelony! Na ostatniej prostej piłkarz "Blaugrany" uderzył obok bramki...

3'

Tym razem przed szansą Lewandowski, ale czujnie zablokował jego strzał obrońca gości.

6'

Cóż to byłby za początek, gdyby Barcelona wykorzystała swoje okazje. Atletico Madryt próbuje zaatakować Barcelonę.

6'

Lewandowski! Blisko strzelenia bramki był Polak.

8'

Zamieszanie w polu karnym Oblaka, ale sędzia szybko reaguje i Lewandowski był na spalonym.

12'

Bardzo emocjonujące pierwsze minuty tego spotkania. Obie drużyny bardzo ofensywnie rozpoczęli ten mecz.

13'

Piłka do Lewandowskiego! Ten niestety nie trafia z odległości około 11 metrów.

15'

Kolejna szansa dla Barcelony! Raphinha nie zdołał sięgnąć tej piłki głową.

19'

Kolejny atak Barcelony. Podopieczni Xaviego coraz odważniej podchodzą pod pole karne rywali i wywalczyli rzut rożny.

22'

Kolejna okazja dla Barcelony, ale Jan Oblak szybko wybił piłkę daleko od bramki.

25'

Barcelona coraz mocniej atakuje, brakuje "kropki nad i", żeby zmienić wynik na tablicy.

29'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! JOAO FELIX! CO ZA ŚWIETNE UDERZENIE!

34'

Atletico Madryt w natarciu! Oddaje strzał, ale bramkarz Barcelony był na posterunku.

36'

Griezmann przed szansą! De Jong w ostatniej chwili blokuje ten strzał!

41'

Po bramce Barcelony, gra nieco się uspokoiła. Zostało około 5 minut regulaminowego czasu gry.

44'

Co za szansa dla Barcelony! Mogło być już 2:0!

45'

Felix był nadepnięty w polu karnym, ale sędzia niewzruszony tą sytuacją.

45+1'

Trzy minuty doliczył arbiter główny, który już był zamieszany dwukrotnie w sytuacjach Barcelony.

45+2'

Lewandowski uderza głową, ale nad bramką Oblaka.

45+4'

Koniec pierwszej części spotkania!

46'

Rozpoczęła się druga część spotkania!

47'

Trzy zmiany w szeregach Atletico Madryt, na boisku pojawił się Correa, Azpilicueta oraz Lino.

48'

Chwila przerwy, Felix został sfaulowany przez Azpilicuete i potrzebuje pomocy służb medycznych.

52'

Od pierwszych minut drugiej części spotkania Atletico Madryt atakuje, jednak z minuty na minutę Barcelona odzyskuje przewagę z pierwszej połowy.

56'

Kolejny faul Azpilicuety, sędzia nie miał zamiaru ukarać ponownie piłkarza Atletico drugą żółtą kartką.

58'

Słupek! Po strzale Raphiny!

61'

Atletico atakuje Barcelonę, ale szybko futbolówka została wybita przez defensywę "Blaugrany".

64'

Podopieczni Xaviego wracają do gry z pierwszej połowy, a to oznacza ogromne zagrożenie dla piłkarzy Atletico Madryt.

69'

Felix! Co za strzał Portugalczyka, jednak minimalnie obok bramki.

72'

Dogranie do Correi, ale ten nie sięgnął tej piłki w polu karnym rywali.

75'

Atletico Madryt ma coraz mniej czasu, aby doprowadzić do remisu. Choć widać, że podopieczni Simeone coraz odważniej wchodzą na połowę rywali.

80'

Znakomita okazja dla Atletico Madryt. Rzut wolny przy linii pola karnego.

81'

Bezpośredni strzał Depaya! Co za obrona bramkarza Barcelony!

82'

Kolejny rzut wolny dla Atletico! Bardzo podobne miejsce sprzed chwili.

83'

Xavi też został ukarany żółtą kartką... Nerwowo na boisku, jak i poza nim.

83'

Tym razem uderzył Griezmann, ale uderzył prosto w mur.

84'

Barcelona przeżywa aktualnie najgorszy okres w tym meczu.

86'

Lewandowski! Niestety obok bramki strzela Polak w tej 100% sytuacji...

90'

To już ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Sędzia doliczył 4 minuty.

90+2'

Depay dostał znakomite podanie, ale pogubiła się ofensywa Atletico w tej akcji.

90+4'

Correa strzela! Pena ratuje Barcelonę!

90+5'

Koniec tego spotkania!

Pojedynki pomiędzy Barceloną i Atletico Madryt zawsze budzą ogromne emocje. Tym razem nie może być inaczej. W ostatnim starciu "Dumy Katalonii" z podopiecznymi Diego Simeone zakończyło się zwycięstwem "Blaugrany", wówczas na listę strzelców wpisał się jedynie Ferran Torres, tym samym ustalając wynik spotkania. Aktualna sytuacja w tabeli LaLiga jest bardzo napięta, ponieważ na fotelu lidera jest Real Madryt, z takim samym dorobkiem punktowym na drugim miejscu jest Girona. Atletico Madryt z 31 punktami jest przed Barceloną, ponadto "Los Colchoneros" mają o jeden mecz mniej.