Robert Lewandowski

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Walka Barcy o mistrzostwo

Barcelona zmiażdżyła rywali! Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców, komplet punktów zostaje na Camp Nou

2023-04-29 23:00

Barcelona od początku spotkania nacierała na drużynę Realu Betis. Podopieczni Xaviego pierwszą bramkę zdobyli w 14. minucie, świetnym podaniem popisał się Raphinha, a strzałem głową pokonał bramkarza gości Andreas Christensen. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski oraz Raphinha, a wcześniej drugą żółtą w efekcie czerwoną ujrzał Edgar Gonzalez. "Blaugrana" panowała nad tym co się działo na murawie, a "kropką nad i" było wejście Ansu Fatiego w pole karne, po czym bramkarza gości pokonał obrońca Realu Betis Guido Rodriguez.

Barcelona - Real Betis 4:0 (3:0)

Bramki: Christensen (14'), Lewandowski (36'), Raphinha (39'), Guido (83'),

Kartki: żółte: Edgar Gonzalez czerwone: Edgar Gonzalez

Barcelona: ter Stegen - Kounde, Araujo, Christensen (Alonso 59'), Balde - de Jong (Ansu Fati 60'), Busquets, Pedri (Kessie 73') - Raphinha (Dembele 73'), Lewandowski, Gavi (Yamal 84')

Real Betis: Silva - Montoya, Luiz Felipe (Edgar Gonzalez 13'), Pezzella, Miranda (Joaquin 64') - Rodriguez, Carvalho - Luiz Henrique (Paul Akouokou 46'), Canales (Juanmi 75'), Perez (Abner 64') - Willian Jose

To już 32. kolejka ligi hiszpańskiej. Barcelona będzie podejmować na Camp Nou Real Betis. Podopieczni Xaviego w ostatnim spotkaniu nie wykorzystali potknięcia Realu Madryt i również przegrali swoje spotkanie. "Duma Katalonii" uległa Rayo Vallecano 2:1, jedyną bramkę dla "Blaugrany" zdobył Robert Lewandowski, który tym samym umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji strzelców. "Królewscy" pomimo dużej straty mają jeszcze szansę odebrać tytuł mistrzowski Barcelonie, jeśli ona w dalszym ciągu będzie traciła punkty.