Autor: AP PHOTO FC Barcelona - Valencia Relacja na żywo. Lewandowski i spółka walczą w La Liga o komplet punktów

LaLiga

Robert Lewandowski bohaterem Barcelony! Blaugrana z kompletem punktów po meczu z Valencią (Zapis relacji)

2024-08-17 23:31

Mecz Barcelony z Valencią to było pierwsze spotkanie obu zespołów w sezonie 2024/2025. Pojedynek od początku nie zachwycał, gospodarze mieli kilka okazji, jednak na listę strzelców wpisał się dopiero Hugo Duro w 44. minucie. Chwilę później "Blaugrana" doprowadziła do remisu za sprawą Roberta Lewandowskiego, który na początku drugiej części spotkania dołożył drugie trafienie z rzutu karnego.

Na otwarcie sezonu Barcelona zmierzyła się na Estadio de Mestalia z Valencią. Pierwsza połowa pozostawiała wiele do życzenia. Zawodnicy jednej i drugiej drużyny próbowali swoich sił, aby otworzyć wynik tego pojedynku. Więcej sytuacji miała ekipa gospodarzy, jednak o wiele więcej wydarzyło się przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. W 44. minucie Diego Lopez posłał długie podanie do Hugo Duro, a ten pewnie pokonał bramkarza Barcelony. W doliczonym czasie gry działo się bardzo wiele, a "Blaugrana" próbowała doprowadzić do remisu. Ta sztuka im się udała, a na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski.

Druga część spotkania po kilku minutach była bardzo szczęśliwa dla kapitana reprezentacji Polski. Sędzia Jose Sanchez przyznał "Blaugranie" rzut karny po faulu Cristhiana Mosquera na piłkarzu Barcelony. "Lewy" podszedł i pewnym strzałem w prawy górny róg pokonał Giorgiego Mamardashviliego.

Do końca spotkania było jeszcze wiele okazji m.in. pudło w wykonaniu Marca Casado. Wynik się nie zmienił, a Barcelona mogła się cieszyć z trzech punktów.

Valencia - Barcelona 1:2 (1:1)

Bramki: Duro (45'), Lewandowski (45+6'), (48')

Kartki: żółte: Cubarsi, Pepelu, Vazquez, Christensen, Kounde

Valencia: Mamardashvili - Correia, Mosquera, Gąsiorowski, Vazquez (Tejon 77') - Mir (Otorbi 77'), Guerra (Guillamon 86'), Pepelu, Lopez (Foulquier 66') - Almeida (Gomez 66'), Duro

Barcelona: ter Stegen - Kounde, Cubarsi (Christensen 64'), Martinez, Balde (Gerardo Martin 64') - Raphinha, Bernal, Casado - Yamal (Victor 86'), Lewandowski, Torres (Pedri 64')

Valencia - Barcelona

Witamy w relacji na żywo z meczu Valencia - Barcelona. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 21:30. Zapraszamy!

Minuty dzielą nas od pierwszego spotkania Barcelony w lidze hiszpańskiej w sezonie 2024/2025!

W takim zestawieniu mecz rozpocznie drużyna Barcelony!

Drużyna gospodarzy wystąpi w takim zestawieniu!

Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę! Za chwilę rozpocznie się spektakl!

1'

Zaczynamy!

1'

Przy piłce piłkarze Valencii, jednak szybko przejęli inicjatywę Barcelona.

2'

Strzał Raphinhi! Został on zablokowany przez defensywę gospodarzy.

5'

Valencia spróbowała zagrozić bramce ter Stegena, jednak golkiper Barcelony szybko wyłapał futbolówkę.

6'

Kolejne uderzenie Barcelony! Tym razem próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy Lamine Yamal, ale futbolówkę powędrowała na rzut rożny.

9'

Barcelona zamknęła rywali na ich połowie. Gospodarze po chwili uwolnili się z tego natarcia i akcja przeniosła się na drugą stronę boiska.

12'

Valencia z atakiem! Zabrakło strzału! Groźna akcja w wykonaniu gospodarzy!

14'

Almeida! Co za sytuacja! Valencia mocno zaskakuje Barcelonę!

19'

Barcelona wyszła z tarapatów, ponieważ gospodarze mieli kilka klarownych okazji i było bardzo niebezpiecznie pod bramką ter Stegena.

21'

Podopieczni Hansiego Flicka za wszelką cenę chcą zagrozić bramce gospodarzy. Budują akcję spokojnie na połowie rywali.

22'

TER STEGEN! W ostatniej chwili uratował Barcelonę przed stratą bramki!

24'

Chwila przerwy w grze, po zderzeniu mocno ucierpiał Balde.

26'

Gra została wznowiona, a Balde opatrzony przez służby medyczne wrócił do gry.

34'

Balde z próbą dośrodkowania, ale ta wrzutka została zablokowana, a rzut rożny zakończył się kolejnym wybiciem na corner, po próbie dryblingu Lewandowskiego.

36'

Kolejna akcja Barcelony! Jednak Raphinha za mocno podał do kolegi z zespołu i Valencia rozpoczęła od bramki.

37'

Podanie crossowe do Yamala, jednak młody piłkarz nie był w stanie oddać strzału.

38'

Lewandowski leży na murawie. Piłkarz Valencii przekroczył przepisy i sędzia przyznaje rzut wolny!

40'

Raphinha uderzył! Jednak prosto w mur...

42'

Co tutaj się wydarzyło! Valencia miała 100% okazję, której nie wykorzystała! Po chwili sędzia podniósł chorągiewkę i odgwizdał spalonego!

44'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Chwila sędzia podnosi chorągiewkę i odgwizdał spalonego Hugo Duro...

45'

Sędzia jeszcze się konsultuje w tej sprawie i decyzja mogła być tylko jedna! GOOOOOOOOOOOL! Hugo Duro strzelcem bramki!

45+2'

Sędzia doliczył aż pięć minut do pierwszej połowy.

45+3'

Co to była sytuacja dla Barcelony! Valencia znakomicie zachowała się w defensywie!

45+4'

Cubarsi wybija piłkę z linii bramkowej ter Stegena! Co za interwencja!

45+5'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ROBERT LEWANDOWSKI!

45+6'

Koniec pierwszej części spotkania! Co za emocje w końcówce!

Po pierwszej połowie mamy remis 1:1. Czy jedna lub druga drużyna zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść? Dowiemy się niebawem!

Zawodnicy wchodzą na murawę za chwile rozpoczynamy drugą część spotkania!

46'

Ruszyli!

47'

Spokojnie podopieczni Hansiego Flicka budują kolejną akcję.

47'

RZUT KARNY DLA BARCELONY!

48'

Raphinha nieprzepisowo został zatrzymany przez Mosquera.

49'

Lewandowski ustawił piłkę i pewnie pokonuje bramkarza gospodarzy! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

50'

Fenomenalnie rozpoczyna sezon Lewandowski! Polak już ma dwie bramki na koncie!

52'

Valencia z wielką szansą na wyrównanie, jednak zabrakło decydującego strzału!

57'

Kolejna akcja budowana przez Barcelonę, ale po chwili piłkę przejęła Valencia, Cubarsi był zmuszony sfaulować rywala zatrzymując atak.

60'

Valencia coraz odważniej atakuje, jednak może to skończyć się źle i gospodarze mogą być zaskoczeni zabójczym kontratakiem "Blaugrany".

62'

Balde doznał urazu i będzie musiał zostać zmieniony. Flick decyduje się wpuścić Gerarda Martina.

69'

Wygląda na to, że tempo gry się uspokoiło... Trenerzy zdecydowali się na kilka zmian. Robert Lewandowski nadal jest na boisku.

74'

Kolejny rzut wolny w okolicach pola karnego Valencii, ale gospodarze na raty wybijają piłkę i nie dają szans Barcelonie na podwyższenie rezultatu.

76'

Chwila przerwy na schłodzenie się przy linii bocznej.

79'

Gra została wznowiona, na razie piłka znajduje się w środkowej części boiska.

83'

Barcelona stara się za wszelką cenę ponownie pokonać bramkarza Valencii. Jednak brakuje decydującego strzału.

85'

Pedri zdecydował się na strzał z dystansu! Piłka poszybowała minimalnie obok prawego słupka.

90'

Wydaje się, że Barcelona ma ten mecz pod kontrolą i nie powinno już nic stanąć na przeszkodzie, aby "Blaugrana" zdobyła komplet punktów.

90+2'

Co za szansa Casado! Nie wykorzystał tego podania piłkarz Barcelony! Dramatycznie się zachował w tej sytuacji! Kompletnie nieudany strzał!