Lewandowski Joan Gaspart

i

Autor: AP, Shutterstock

Ceni Lewandowskiego

Były prezydent Barcelony o przyszłości Lewandowskiego. Mówi o Polaku jako człowieku, jest pewny co wydarzy się w przyszłym sezonie

2023-04-12 16:21

Robert Lewandowski ma słabszy okres w Barcelonie, ale ludzi związani z katalońskim klubem wciąż mają do niego ogromne zaufanie i cenią Polaka. O kapitanie naszej reprezentacji wypowiedział się były prezydent Barcelony Joan Gaspart.

- Barcelona pozyskała nie tylko świetnego piłkarza, ale i super człowieka. Lewandowski przekonał nas tu wszystkich nie tylko na boisku, od samego początku, ale dał się poznać z dobrej strony jako osoba. A to też ma duże znaczenie – powiedział Gaspart w rozmowie ze "Sportowymi Faktami". Broni polskiego napastnika po ostatnich słabszych występach w lidze. - Jeśli Lewandowski w danym momencie nie strzela, to i tak pomaga kolegom. Nie zapominajmy też o tym, że ostatnio mamy w zespole kontuzje, które też mają wpływ na Roberta. Mówię tu o Pedrim czy Dembele. A jeszcze jak się okazuje, ostatni mecz Robert grał z bólem pleców – zauważa Gaspart i jest pewny, co do najbliższej przyszłości "Lewego". Wyklucza możliwość jego sprzedaży przez Barcelonę. - Jeżeli ktoś w Polsce w to uwierzył, to śpieszę powiedzieć jasno: nie martwcie się. Robert Lewandowski w przyszłym sezonie wciąż będzie piłkarzem Barcelony.

Jacek Gmoch o krytykujących Lewandowskiego, padły szczere słowa: „W Polsce nikt nie lubi milionerów i ludzi sukcesu”

Gaspart jest zwolennikiem sprowadzenia do Barcelony, Leo Messiego, a wokół tego pomysłu, a już nawet planu jest coraz głośniej. - Jeśli Leo wróci, to nie mam wątpliwości, co będzie z Lewandowskim (...). Według mnie sprawa jest bardzo prosta: to dwaj wielcy piłkarze. A wielcy gracze mają to do siebie, że potrafią się ze sobą dogadać (…). Bardzo chętnie zobaczę ten duet w akcji w barwach Barcelony. Dla mnie oni są kompatybilni, uzupełniający się. Przecież patrząc na pozycje, to nie jest jeden do jednego. Messi nie jest dziewiątką jak Robert. Według mnie mogą bardzo dobrze współpracować – dodaje Gaspart, który wciąż jest aktywnym działaczem hiszpańskiej federacji.

Kamil Grosicki szczerze o reprezentacyjnej przyszłości. Mówi nam o możliwym pożegnaniu: „Daję sobie czas do…”

Sonda
Czy chciałbyś zobaczyć duet Lewandowski - Messi w następnym sezonie?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze