Były szef Barcelony usłyszał ZARZUTY! Robi się gorąco

2021-03-02 16:23 md
Josep Bartomeu
Autor: East News Josep Bartomeu

Były prezydent FC Barcelona, Josep Maria Bartomeu, ma poważne problemy. Po tym, jak został zatrzymany przez odpowiednie służby, teraz usłyszał zarzuty. Pozwolono mu jednak opuścić areszt po tym jak skorzystał z przysługującego mu prawa odmowy do składania zeznań.

Bartomeu znalazł się na celowniku wszystkich kibiców "Dumy Katalonii" po tym jak klub popadł w poważny kryzys sportowo-organizacyjny. Choć sam były szef ekipy upierał się, że problemy dotyczą tylko rezultatów odnoszonych przez zespół na boisku, to życie pokazało, że w istocie jest inaczej. Niezwykle sprawny kiedyś klub musi teraz solidnie napocić się, aby złączyć koniec z końcem i nie wypaść z europejskiej czołówki.

Prezydent Andrzej Duda oddał hołd Kazimierzowi Górskiemu - ZDJĘCIA

W poniedziałek Bartomeu został zatrzymany w związku z tzw. "Barca Gate". Włodarz miał opłacać usługi dyskredytowania w sieci przeciwników poprzedniego zarządu Barcelony, a także takich zawodników jak Leo Messi oraz Gerard Pique. FC Barcelona jako klub jest w tej sprawie stroną poszkodowaną. Łącznie za niegospodarność i inne wykroczenia, których miał dopuścić się Hiszpan, grozi mu dziesięć lat pozbawienia wolności.

Cała ta sprawa bez wątpienia będzie wracała jak bumerang także i w kolejnych tygodniach. Póki co Bartomeu musi zmierzyć się "wyłącznie" z gniewem kibiców, ale lada chwila jego problemy mogą zrobić się znacznie poważniejsze.

Super Raport 02.03 (Goście: Michał Kamiński - Koalicja Polska, wicemarszałek Senatu; Jan Maria Jackowski - Senator, PiS), Sedno Sprawy: Joanna Mucha
Najnowsze