Robert Lewandowski, Joao Felix, FC Barcelona

Autor: AP PHOTO/JOAN MONFORT Robert Lewandowski, Joao Felix, FC Barcelona

LaLiga

Lewandowski bohaterem Barcelony! Dwa gole Polaka dały zwycięstwo nad Alaves, nie było łatwo

2023-11-12 18:17

FC Barcelona – Deportivo Alaves RELACJA. Mecz z Alaves miał być dla Barcelony okazją do poprawy sobie humoru po kilku słabszych meczach. Spotkanie zaczęło się jednak fatalnie, bo już w 1. minucie "Duma Katalonii" straciła bramkę! Omorodion, strzelec gola dla gości, miał w pierwszej połowie jeszcze dwie wyśmienite okazje, ale je zmarnował i z pewnością teraz tego żałuje. W drugiej połowie do głosu doszła Barcelona i Robert Lewandowski najpierw strzałem głową, a później trafieniem z rzutu karnego ustalił wynik meczu na 2:1 i nie dość, że przełamał niemoc strzelecką, to dał swojemu zespołowi cenne trzy punkty. FC Barcelona – Deportivo Alaves WYNIK.

FC Barcelona - Deportivo Alaves 2:1 (0:1)

Bramki: Lewandowski (53', 78'(k)) - Omorodion (1')

Kartki: żółte: Lewandowski (62'), Gundogan (90 + 2') - Duarte (75')

Barcelona: ter Stegen - Araujo, Kounde (Balde 70'), Martinez, Cancelo - Pedri (Romeu 81'), Gundogan, Fermin Lopez (Raphinha 63') - Yamal, Lewandowski, Joao Felix (Ferran Torres 70').

Alaves: Sivera - Gorosabel (Tenaglia 85'), Abqar, Marin, Duarte - Blanco (Mednes 85'), Guevara - Rioja (Rebbach 63'), Guridi (Hagi 79'), Javi Lopez - Omorodion (Kike Garcia 79').

FC Barcelona - Deportivo Alaves

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

90 + 7'

KONIEC MECZU! Barcelona wygrywa 2:1 z Alaves po dwóch golach Roberta Lewandowskiego.

90 + 7'

A jednak nie! Piłka odbiła się od ręki Romeu, jednak był spalony jednego z piłkarzy Alaves i dlatego sędzia nie wskazuje na rzut karny!

90 + 6'

Hagi dośrodkował, strzał zawodnika Alaves, ale piłka mija bramkę ter Stegena!

90 + 5'

Rzut wolny dla Alaves, będzie okazja do dośrodkowania.

90 + 4'

Tenaglia huknął zza pola karnego z nabiegu, ale piłka minęła bramkę Barcelony! Było bardzo groźnie.

90 + 3'

Dośrodkowanie z kornera wybite przez Lewandowskiego, dobra praca Polaka w obronie.

90 + 2'

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Barcelony, Kike Garcia uderza głową i piłka odbita wychodzi na rzut rożny!

90 + 1'

Sędzia dolicza 5 minut.

90'

Teraz to Lewandowski podał do Ferrana Torresa, ale znów to samo - Sivera był szybszy, a i tak była pozycja spalona.

89'

Lewandowski mógł wyjść sam na sam, jednak Sivera był szybszy! Ostatecznie, był też na spalonym Polak.

87'

Lewandowski zagotował się, uważał, że był faulowany, ale powstrzymał swoje pretensje do sędziego, żeby nie zobaczyć drugiej żółtej kartki.

86'

Jak na zawołanie - błąd Gundogana, piłka przejęta i podanie do Kike Garcii, który niemal pokonał ter Stegena! Ostatecznie napastnik Alaves był na spalonym.

86'

Tempo meczu mocno spadło, więcej zmian i fauli, niż akcji.

85'

Kolejne dwie zmiany w Alaves, zeszli Gorosabel i Blanco, wchodzą Tenaglia i Mendes.

83'

Yamal faulowany przy próbie odzyskania piłki od rywala.

81'

Centra z prawej strony do Ferrana Torresa, który nie dość, że źle przyjmuje, to jeszcze był na spalonym.

81'

Zmiana też w Barcelonie, Romeu wchodzi za Pedriego.

79'

Dwie zmiany w Alaves. Zeszli Omorodion i Guridi, weszli Kike Garcia i Hagi.

78'

GOOOOOOL! LEWANDOWSKI TRAFIA!

76'

Prostopadła piłka do Ferrana Torresa, Hiszpan został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazuje na 11. metr!

73'

Dobra centra, obrońca wybija i będzie aut z lewej strony na wysokości pola karnego.

72'

Jeszcze próba strzału młodego zawodnika Barcelony, Sivera paruje na rzut rożny!

72'

Yamal próbował dośrodkować z narożnika pola karnego, lecz zrobił to zbyt lekko i obrońcy wybijają.

70'

Dwie zmiany w Barcelonie, zeszli Kounde i Joao Felix, weszli Balde i Ferran Torres.

69'

Świetny rajd Duarte lewą stroną, ale jego podanie przed bramkę Barcelony nie znalazło adresata!

66'

Znów zamieszanie w polu karnym Barcelony, ale zarówno Omorodion, jak i Javi Lopez za długo zwlekali ze strzałem.

64'

Błąd Kounde i Alaves mogło znów wyjść na prowadzenie!

63'

Zmiana w Alaves, Rebbach za Rioję.

62'

Robert Lewandowski dostał żółtą kartkę za wejście od tyłu w nogi rywala.

60'

Rajd Fermina Lopeza wzdłuż linii pola karnego zablokowany przez obrońców.

58'

Felix dośrodkowuje zewnętrzną częścią prawej stopy z lewej strony boiska, Abqar jednak przytomnie wybija futbolówkę.

57'

Dośrodkowanie Yamala prosto w ręce Sivery.

56'

Strzał Joao Felixa z lewej części pola karnego bardzo niecelny.

54'

Kounde dośrodkował z prawej strony boiska, Lewandowski wychodzi wysoko w powietrze i strzałem głową pokonuje Siverę!

53'

GOOOOOOOL! ROOOOBEEEEERT LEWANDOOOOOOWSKIII!

51'

Mocna piłka Cancelo wzdłuż bramki, ale Yamal nie zdążył tego zamknąć z prawej strony!

51'

Powtórki pokazują wyraźnie, Yamal symulował, aż dziwne, że nie dostał za to żółtej kartki.

50'

Yamal upada w polu karnym Alaves, fani i piłkarze Barcelony domagają się karnego!

49'

Atak Barcelony, strzał Fermina Lopeza zablokowany, jednak nawet gdyby strzelił, to bramki by nie było - wcześniej Lewandowski był na spalonym.

48'

Próba Cancelo z dystansu, Sivera spokojnie łapie, choć uderzenie było dość mocne.

48'

Pedri do Yamala, ten jednak nie zdołał oddać strzału i zwrócił piłkę do kolegi z drużyny.

47'

Pedri prawie stracił piłkę, ostatecznie został sfaulowany i Barcelona ma rzut wolny, który rozgrywa krótko i znów atakuje pozycyjnie.

46'

Grają! Obie drużyny bez zmian.

PRZERWA

Już za chwilę start drugiej połowy.

PRZERWA

Aż trudno uwierzyć, że przy takich okazjach gości Barcelona przegrywa tylko 0:1. Jeśli chodzi zaś o Lewandowskiego, to był aktywny, lecz zabrakło mu skuteczności lub lepszego przyjęcia piłki. Druga połowa na pewno zapowiada się emocjonująco.

45 + 1'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Pierwsze dośrodkowanie Gundogana wybite, a drugie - niecelne.

44'

Joao Felix i Lewandowski wywalczyli rzut rożny z lewej strony boiska.

43'

Lewandowski dośrodkowuje z lewej strony, obrońcy interweniują, a piłkarze Barcelony pokazują, że było zagranie ręką! Sędzia nie przerywa jednak gry.

41'

Lewandowski dostał dobre podanie w pole karne, lecz słabo przyjął i stracił ją na rzecz obrońcy, którego chwilę później sfaulował.

40'

A teraz niecelne dośrodkowanie Yamala z prawej strony.

38'

Pedri niecelnie podaje do Lewandowskiego w pole karne Alaves.

35'

Lewandowski zatrzymywany w polu karnym przez obrońców Alaves, jednak sędzia nie dopatrzył się tam faulu, choć powtórki budzą nieco kontrowersji.

31'

To jest niewiarygodne! Omorodion wygrał walkę siłową z Kounde, ruszył znów na bramkę ter Stegena i tym razem trafił w poprzeczkę! Napastnik Alaves mógł mieć już trzy bramki!

30'

Tempo meczu nieco spadło w ostatnich minutach, Barcelona częściej przy piłce i niewiele z tego wynika.

28'

Teraz próba Yamala prawą stroną, lecz jego podanie zostało tak zablokowane, że piłka odbija się jeszcze od niego i Sivera zacznie od bramki.

27'

Lewandowski mocno zaatakowany przez dwóch rywali i traci piłkę.

25'

Kontra Alaves, piłka zagrana do Javiego Lopeza na lewą stronę przecięta przez Kounde, Barca odzyskała posiadanie.

22'

Gorosabel dośrodkowuje z prawej strony do Omorodiona, ten przejmuje, lecz Martinez przechwytuję piłkę ułamek sekundy później i wybija z pola karnego.

21'

Fermin Lopez dostał piłkę w polu karnym Alaves, ale miał bardzo mało czasu i miejsca i uderzył niecelnie.

19'

Jeszcze błąd Kounde, piłka trafia pod nogi Javiego Lopeza, który strzela minimalnie obok bramki Barcy!

19'

Rioja do Omorodiona w pole karne, tym razem jednak napastnik gości został wypchnięty przez obrońców poza obszar szesnastki.

17'

Teraz dośrodkowanie Cancelo z lewej strony, znów niecelne.

17'

Świetna piłka Gundogana do Lewandowskiego, ten opanował, ale jego strzał z ostrego kąta broni Sivera!

15'

Felix przebijał się lewą stroną, lecz jego podanie do środka było niecelne.

14'

Napastnik Alaves dostał piłkę, gdy obrońcy Barcelony stali od niego po kilka metrów. Ruszył na bramkę, wyszedł sam na sam i... uderzył obok bramki ter Stegena! To powinna być bramka.

13'

JAK OMORODION TEGO NIE TRAFIŁ?!

13'

Omorodion próbował indywidualnej akcji, Kounde zatrzymał go jednak w ostatniej chwili na linii pola karnego!

11'

Teraz próba Joao Felixa z lewego skrzydła, płaski strzał Portugalczyka obroniony przez Siverę.

10'

Odpowiedź Barcelony, Araujo niecelnie dośrodkowuje w pole karne rywali, Sivera zacznie od bramki.

9'

Teraz Alaves przedarło się prawą stroną, Gorosabel podaje do Omorodiona, który przyjmuje z rywalem na plecach, lecz teraz uderza obok bramki! Było bardzo groźnie.

7'

Akcja Alaves zatrzymana jednak w lewym narożniku boiska, Javi Lopez wyszedł z piłką za linię końcową.

7'

Fermin Lopez fauluje Guevarę w środku pola.

5'

Cancelo próbował przebić się lewym skrzydłem, jednak został zatrzymany przez Gorosabela.

4'

Alaves spokojnie czeka na to, co zrobią gospodarze, którzy rozgrywają piłkę kilkadziesiąt metrów od bramki Sivery.

2'

Alaves potrzebowało 18 sekund, aby strzelić bramkę w tym meczu.

2'

Fatalna strata Gundogana, ruszyła kontra, piłka trafia na lewą stronę, Lopez podaje płasko do środka do Omorodiona, który z 5. metrów pokonuje ter Stegena!

1'

GOOOOOOOOL! ALAVES PROWADZI, CO ZA SENSACJA!

1'

Zaczęli!

Wybrzmiewa już hymn Barcelony, a piłkarze wychodzą na boisko.

Przed meczem odbyła się jeszcze prezentacja Złotej Piłki, którą zdobyła zawodniczka FC Barcelona, Aitana Bonmati.

Dzień dobry! Za ok. 10 minut rozpocznie się spotkanie FC Barcelona z Deportivo Alaves. W pierwszym składzie "Blaugrany" oczywiście Robert Lewandowski!

Witamy w relacji na żywo z meczu Barcelony z Deportivo Alaves w lidze hiszpańskiej. Początek meczu o 16:15, bądźcie z nami!

FC Barcelona – Deportivo Alaves RELACJA NA ŻYWO FC Barcelona – Alaves WYNIK LIVE ONLINE

Trzy ostatnie spotkania FC Barcelona to dwie porażki oraz zwycięstwo. Choć wygrana z Realem Sociedad powinna cieszyć, bo to bardzo trudny rywal, to fani nie mogli zaakceptować tego, jak słabo prezentowali się ich ulubieńcy, którzy zwycięskiego gola strzelili dopiero w ostatniej akcji meczu. Do tego „Duma Katalonii” uległa największemu wrogowi, Realowi Madryt i skompromitowała się w Lidze Mistrzów przegrywając 0:1 z Szachtarem Donieck. Krytykowany jest nie tylko zespół, ale też jednostki, a bardzo mocno obrywa Robert Lewandowski, który łącznie od 6 meczów nie zdobył żadnej bramki czy asysty.

FC Barcelona – Alaves NA ŻYWO w INTERNECIE FC Barcelona – Deportivo Alaves dzisiaj 12.11 LIVE RELACJA

Deportivo Alaves to zdecydowanie rywal, na którym Barcelona może sobie poprawić humor. Zajmuje on dopiero 14. miejsce w lidze z 12 punktami na koncie i dopiero niedawno przerwał serię aż 7 meczów bez zwycięstwa – najpierw pokonując w Pucharze Króla Deportivo Murcia aż 10:0 a później notując pierwsze od dawna zwycięstwo w lidze w meczu przeciwko Almerii. W poprzednim sezonie Alaves grało w Segunda Division, ale we wcześniejszych latach miało okazję rywalizować z Barceloną na najwyższym poziomie rozgrywek. Co ciekawe, w sezonach 2020/21 i 2021/22 na cztery mecze Alaves zdołało aż dwa zremisować (po 1:1), a dwa pozostałe przegrało – 1:5 i 0:1.