Robert Lewandowski

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

LaLiga

Barcelona wymordowała zwycięstwo z Sevillą. Ogromny pech Sergio Ramosa, pomógł największemu rywalowi

2023-09-29 23:01

FC Barcelona – Sevilla WYNIK. Barcelona po remisie z Mallorcą zdecydowanie nie chciała stracić kolejnych punktów. Do pierwszego składu wrócił Robert Lewandowski, ale Polak nie miał wielu okazji do zdobycia gola w starciu z Sevillą. "Duma Katalonii" częściej atakowała, świetną okazję do strzelenia gola zmarnował Joao Felix który trafił w poprzeczkę, ale bardzo długo na tablicy wyników widniało 0:0. To zmieniło się dopiero w 76. minucie - Yamal wyskoczył do dośrodkowania i zgrał piłkę głową przed bramkę Sevilli. Ta odbiła się od nóg zdezorientowanego Ramosa i wpadła do bramki bronionej przez Nylanda. Podopieczni Xavaiego dowieźli wynik do końca, mogą cieszyć się z kompletu punktów i czekać na odpowiedź Realu oraz Girony. FC Barcelona – Sevilla RELACJA.

FC Barcelona - Sevilla FC 1:0 (0:0)

Bramki: Ramos (sam.)(76')

Kartki: żółte: Cancelo (45'), Gundogan (90 + 3') - Sanchez (51'), Lamela (52'), Bade (89')

Barcelona: ter Stegen - Cancelo, Kounde, Christensen, Balde - Gavi, Gundogan, Raphinha (37' Lopez) - Yamal (82' Romeu), Lewandowski, Joao Felix (72' Ferran Torres).

Sevilla: Nyland - Sanchez (82' Navas), Bade, Ramos, Pedrosa (82' Suso) - Jordan, Sow (66' Fernando) - Ocampos, Rakitić, Lamela (75' Acuna) - Lukebakio (75' Mariano).

FC Barcelona - Sevilla FC

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl.

Nie był to koncert w wykonaniu Barcelony, ale mecz momentami toczył się w naprawdę szybkim tempie i mogliśmy oglądać tu zdecydowanie więcej goli. Ostatecznie najważniejsze dla "Dumy Katalonii" są po prostu trzy punkty.

90 + 6'

KONIEC! Barcelona wygrywa po SAMOBÓJCZYM GOLU SERGIO RAMOSA!

90 + 5'

Piłka wrzucona w pole karne, nie ma jednak strzału.

90 + 5'

Jeszcze aut dla Sevilli na wysokości pola karnego Barcy.

90 + 3'

Żółta kartka dla Gundogana za grę na czas.

90 + 2'

Torres świetnie przejął daleką piłkę, jednak jego strzał został zablokowany! Piłka spada jeszcze pod nogi Lewandowskiego, ale jego strzał także został zatrzymany przez obrońców, którzy rzucili się ofiarnie do obrony!

90 + 1'

Balde wywalczył jeszcze rzut rożny z lewej strony. A sędzia doliczył 5 minut.

89'

Lopez próbował urwać się środkiem, Bade trzymał go za koszulkę i zarobił za to żółty kartonik.

86'

Dośrodkowanie Rakiticia z rzutu wolnego do Ramosa nie dochodzi celu, obrona Barcy wybija.

85'

Navas wpadł w pole karne z prawej strony, próbował jeszcze podać, lecz Kounde przeciął lot piłki!

85'

Teraz Jordan próbował podawać na lewą stroną pola karnego, jednak obrońcy zdołali to przejąć.

84'

tempo meczu wyraźnie spadło, Sevilla nie potrafi zagrozić bramce Barcelony.

82'

Dwie zmiany też w Sevilli. Suso za Pedrosę i Navas za Sancheza.

82'

Zmiana w Barcelonie: Romeu za Yamala.

80'

Ter Stegen faulowany przez Mariano przy próbie wybicia piłki.

79'

Sevilla przejęła inicjatywę, teraz dośrodkowanie Pedrosy, ale obrońcy wybijają.

76'

GOOOOOL! Yamal zgrywa głową w pole karne, piłka spada pod nogi Sergio Ramosa i odbiła się tak, że wpadła do jego własnej bramki!

75'

Dwie zmiany w Sevilli, Acuna i Mariano za Lamelę i Lukebakio.

74'

Centra Lameli z prawego skrzydła, Rakitić głową i piłka minimalnie mija słupek bramki ter Stegena!

72'

Zmiana w Barcelonie, Ferran Torres za Joao Felixa.

71'

Bade wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Lewandowskiego! Na szczęście dla Polaka gola i tak by nie było, wcześniej Nyland był faulowany.

70'

Strzał Lewandowskiego piętą zablokowany, po chwili uderza Gavi, ale robi to niecelnie!

68'

Lopez do Lewandowskiego i ten mógłby zamknąć to strzałem gdyby nie interwencja Sancheza. Po chwili strzał głową Gaviego broni Nyland.

68'

Lewandowski niecelnie do Felixa i strata...

66'

Zamiana w Sevilli, Fernando za Sowa.

65'

Słabe uderzenie głową Sowa na bramkę Barcelony, ter Stegen spokojnie łapie.

63'

Balde znów próbuje dograć, kolejny raz zagranie zablokowany i znów korner z lewej strony.

61'

Kontra Sevilli, Ocampos zagrywa z prawej strony na lewo, tam czeka Lukebakio, którego przewrotka jest jednak niecelna.

60'

Świetny rajd Yamala, który dogrywa w pole karne w gąszcz obrońców. Piłka odbija się jeszcze, spada pod nogi Lewandowskiego, ale ten nie miał miejsca na czyste uderzenie.

59'

Bade zatrzymuje Felixa na lewej stronie, kolejny korner.

58'

Odpowiedź Sevilli, Pedrosa dostał piłkę w pole karne, lecz Cancelo zdołał zastopować rywala.

57'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Gavi uderza głową, lecz robi to niecelnie.

56'

Lewandowski wychodzi sam na sam, ale w ostatniej chwili dopada Sanchez i blokuje strzał Polaka!

55'

Gavi zagrywa mięciutko do Lewandowskiego, ten ekwilibrystycznie przyjmuje, lecz piłka mu uciekła. A szkoda, bo pięknie to wyglądało.

54'

Centra z rzutu wolnego wybita przez obrońców.

54'

Kolejny faul na Felixie, będzie dobra okazja do dogrania w pole karne z lewej strony.

52'

Piłka w pole karne Barcelony, Lamela walcząc o piłkę ostro sfaulował Kounde, kolejna żółta kartka.

51'

Sanchez ostro faulu Joao Felixa, żółta kartka.

50'

Wrzut z autu na wysokości pola karnego Barcelony, Lukebakio dostał piłkę kilka metrów przed bramką i fatalnie przestrzelił uderzając z woleja! To powinien być gol.

48'

Lewy próbował zagrać piętą do Felixa, minimalnie się jednak pomylił i obrońca przeciął tę piłkę.

46'

Barcelona już ruszyła do ataku, Balde zagrywa prostopadle do Lewandowskiego - robi to jednak zbyt mocno.

46'

Gramy!

PRZERWA

Barcelona była lepsza od Sevilli w pierwszej połowie, ale rywale także mieli swoje okazje do zdobycia gola. Póki co Robert Lewandowski jest dość niewidoczny, ale też nie otrzymuje wielu piłek od swoich kolegów z drużyny.

45 + 2'

Koniec pierwszej połowy!

45 + 1'

Dośrodkowanie Rakiticia, Ramos próbował uderzać głową, Lukebakio nogą, ale obaj minęli się z piłką.

45'

Cancelo fauluje Lamelę z lewej strony boiska i ogląda żółtą kartkę.

44'

Chwila spokoju na boisku, obie drużyny mają problemy z zawiązaniem akcji.

41'

Lewandowski dobrze przyjął piłkę na lewym skrzydle, zagrał do Felixa i... zrobił to kompletnie nie w tempo - Portugalczyk nie zrozumiał chęci Polaka z wypuszczeniem go na wolne pole.

39'

Yamal dogrywa z prawej strony w środek pola karnego, Lopez świetnie przyjął, obrócił się i... strzelił zbyt słabo, by pokonać Nylanda!

37'

I oficjalnie zmiana, Fermin Lopez wchodzi za kontuzjowanego Raphinhę.

35'

Przy opanowaniu piłki i strzale Raphinha musiał uszkodzić jakiś mięsień i musi opuścić boisko.

34'

I już lecimy w drugą stronę! Raphinha wyszedł sam na sam z Nylandem, ale nie zdołał go pokonać! Co więcej, Raphinha chyba nie jest w stanie kontynuować gry.

33'

Lukebakio zagrał prostopadle do Ocamposa, ten jednak zbyt mocno sobie ją wypuszcza i ter Stegen zdołał to złapać!

32'

Centra w pole karne Barcy wyłapana przez ter Stegena.

31'

Lukebakio potężnie z niemal zerowego kąta, ter Stegen paruje na rzut rożny.

30'

Ocampos dostał piłkę na 11. metr przed bramką ter Stegena, uderzył, ale Gavi ciałem zasłonił piłkę lecącą do bramki!

30'

Barcelona próbuje zaskoczyć wysoko ustawioną Sevillę długimi piłkami. Póki co Ramos i jego koledzy z obrony skutecznie to blokują.

28'

Teraz nieudana próba Kounde uderzenia głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

27'

Ależ się dzieje! Lewandowski ruszył lewą stroną, wpadł w pole karne i Bade w ostatniej chwili wybija na rzut rożny!

26'

Szybka odpowiedź Lukebakio dogrywa z lewej strony przed bramkę, świetnie przeczytał to ter Stegen i chwycił piłkę.

25'

Kontra Barcelony po kornerze Sevilli, Raphinha walczył o piłkę z obrońcą, jednak w ostatniej chwili piłka została mu wybita i łapie ją Nyland.

22'

Cancelo ograł dwóch piłkarzy Sevilli, dograł do Felixa, ale ten z kilku metrów... uderza w poprzeczkę! Niesamowita okazja zmarnowana przez Portugalczyka.

19'

Dobre dośrodkowanie w pole karne Barcelony, Ramos próbował uderzać, jednak tylko... przeszkodził Dodiemu Lukebakio!

18'

Odpowiedź Barcelony, Felix dogrywa w pole karne z lewej strony, lecz robi to niecelnie.

18'

Sevilla spędziła dłuższą chwilę pod bramką Barcelony, jednak ostatecznie zakończyło się to faulem na Felixie.

16'

Rakitić huknął z dystansu, ale ter Stegen nie dał się zaskoczyć!

15'

Joao Felix niecelnie uderza głową po dośrodkowaniu z narożnika. Było groźnie!

15'

Rajd Balde lewą stronę, piłkarz Barcelony zablokowany i będzie korner.

13'

Lewandowski zagrywa sprzed pola karnego na lewo do Felixa, ten uderza bez namysłu i Nyland z trudem broni!

10'

Sevilla broni bardzo wysoko i w ostatnich kilku minutach przynosi to efekty, Barcelona nie potrafi podejść pod pole karne.

8'

Znów krótko i znów bez większego zagrożenia. Ostatecznie Barca traci po chwili piłkę.

7'

Krótkie rozegranie, piłka trafia do Gundogana, który wywalczył kolejny rzut rożny.

7'

Felix do Gaviego, ten obija nogi obrońcy przy próbie dośrodkowania i będzie korner z lewej strony boiska.

5'

Świetna piłka do Lukebakio z linii obrony, napastnik Sevilli znalazł się na linii pola karnego, ale jego strzał poszybował wysoko ponad bramką ter Stegena.

3'

Lewandowski traci piłkę pod polem karnym rywala.

1'

Świetna akcja Barcelony, Balde dograł spod linii końcowej, z prawej strony był Yamal, ale nie zdołał opanować piłki! Gdyby to zrobił, miałby kilka metrów do bramki.

1'

Zaczęli! Sevilla przy piłce.

Hymn Barcelony odegrany, za chwilę gramy!

A tak zagra Sevilla, tutaj natomiast mamy Sergio Ramosa od 1. minuty.

W takim składzie zagra Barcelona, Lewandowski wraca!

Dobry wieczór! Już za kilkanaście minut rozpocznie się kolejny mecz FC Barcelona w lidze hiszpańskiej. Tym razem rywalem zespołu Roberta Lewandowskiego będzie Sevilla.

Witamy w relacji na żywo z meczu Barcelona - Sevilla w ramach 8. kolejki ligi hiszpańskiej. Mecz zaczyna się o 21:00, bądźcie z nami!

FC Barcelona – Sevilla Relacja LIVE Barcelona – Sevilla dzisiaj 29.09 WYNIK

FC Barcelona zajmuje obecnie 3. miejsce w tabli ligi hiszpańskiej. Po 7 meczach ma na swoim koncie 17 punktów, na co składają się 2 remisy i 5 zwycięstw. Tuż przed Barceloną plasuje się Real Madryt (18 pkt, 6 zwycięstw i porażka) oraz bardzo niespodziewanie Girona (19 pkt, 6 zwycięstw i remis). Xavi z pewnością będzie chciał uniknąć kolejnej straty punktów i liczy na zwycięstwo z Sevillą. Jako że w poprzednim meczu (zremisowanym z Mallorcą 2:2) Lewandowski zaczął mecz na ławce by nieco odpocząć, to teraz można być pewnym jego występu od pierwszej minuty.

Barcelona – Sevilla NA ŻYWO w INTERNECIE FC Barcelona – Sevilla LIVE WYNIK

Dzisiejszy rywal Barcelony z pewnością będzie wielką niewiadomą. Sevilla przegrała trzy mecze na początku sezonu, a później dwa wygrała i jeden z zremisowała. Dobra passa zaczęła się wraz z przyjściem Sergio Ramosa, który wraca do klubu, którego jest wychowankiem, po 18 latach nieobecności – 16 spędził w Realu Madryt, a 2 kolejne w PSG. Choć wielu fanów wciąż ma za złe Ramosowi to, w jakiej atmosferze odchodził do „Królewskich”, ten nie zraził się i postanowił wrócić, a to póki co wychodzi na dobre zespołowi prowadzonemu przez Jose Luisa Mendilibara.