Leo Messi, FC Barcelona

i

Autor: East News Sergio Ramos i Leo Messi

Gigantyczne pieniądze dla ligi hiszpańskiej! 1,4 MILIARDA dolarów za prawa transmisyjne

2021-05-14 11:53

Wydawało się, że kryzys związany z pandemią koronawirusa dotknął wszystkich. Wygląda jednak na to, że stacje telewizyjne wciąż są gotowe na płacenie ogromnych pieniędzy za możliwość pokazywania spotkań najlepszych lig świata. Amerykańska stacja telewizyjna ESPN wykupiła prawa do pokazywania meczów ligi hiszpańskiej na następne osiem sezonów, począwszy od rozgrywek 2021/2022. Wartość kontraktu jest rekordowo wysoka – władze La Ligi otrzymają od ESPN aż 1,4 miliarda dolarów!

Amerykańska stacja telewizyjna ESPN zapłaci rekordową kwotę 1,4 miliarda dolarów za prawa do transmisji meczów hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej w ośmiu kolejnych sezonach, począwszy od 2021/22. 380 spotkań rozgrywanych w każdym sezonie będzie transmitowanych w angielskiej i hiszpańskiej wersji językowej bezpośrednio na platformie ESPN+, a niektóre w tradycyjnym kanale stacji.

Umowa obejmuje również mecze drugiej ligi. Dotychczas ESPN pokazywała już spotkania Pucharu Króla i Superpuchar Hiszpanii. Wysokość kontraktu nie została ujawniona w komunikacie opublikowanym przez amerykańskiego nadawcę, ale źródła dobrze poinformowane zapewniły agencję AFP, że to kwota 1,4 mld dolarów, czyli 175 milionów za każdy z ośmiu sezonów.

Oznacza to najbardziej lukratywny kontrakt telewizyjny zawarty przez amerykańską stację z piłkarską ligą zagraniczną. Przebija kwotę miliarda dolarów, jaką NBC zapłaciła za prawa do pokazywania angielskiej Premier League. Ta umowa wygaśnie w 2022 roku. Kontrakt podpisany przez ESPN i La Liga obowiązuje także na terytorium Kanady, gdzie mecze hiszpańskiej ekstraklasy pokazywać będą TSN i RDS.

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy
Najnowsze