Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

5. kolejka LaLigi

Barcelona znów postrzelała! Yamal bohaterem, Lewandowski zmarnował setkę

2024-09-15 18:20

Robert Lewandowski w starciu z Gironą rozgrywał swoje setne spotkanie w barwach Barcelony. Choć miał dwie świetne okazje do tego, aby uczcić ten występ golem, to obie zmarnował - najpierw zatrzymał go Gazzaniga w sytuacji sam na sam, a później z linii pola karnego Lewy uderzył nad poprzeczką. To jednak nie przeszkodziło Barcelonie rozbić Barcelony - jeszcze w pierwszej połowie dwie bramki zdobył Lamine Yamal, a po przerwie po jednej dołożyli Olmo i Pedri. Girona zdołała strzelić jedynie honorową bramkę pod koniec meczu za sprawą Stuaniego. Na murawie nie brakowało emocji także z innych powodów. Przed przerwą sędzia anulował rzut karny dla Girony, mimo że Martinez zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a tuż przed końcem spotkania Ferran Torres zobaczył czerwoną kartkę za ostry faul na Asprilli.

Girona - FC Barcelona 1:4 (0:2)

Bramki: Stuani (80') - Yamal (30', 37'), Olmo (47'), Pedri (64')

Kartki: żółte: Gil (36'), Portu (90 + 1'), Stuani (90 + 6') - Victor (84'), Yamal (90 + 1'), czerwone: Torres (86')

Girona: Gazzaniga - Frances (Arnau 85'), Lopez, Blind, Gutierrez - Solis Romero, Martin - Cygankow (van de Beek 69'), Danjuma (Portu 55'), Gil (Asprilla 55') - Ruiz (Stuani 69').

Barcelona: ter Stegen - Kounde, Cubarsi (Fort 61'), Martinez, Balde - Pedri (Victor 69'), Casado, Olmo (Garcia 61') - Yamal (Martin 90 + 2'), Lewandowski (Torres 69'), Raphinha.

Girona - FC Barcelona

Witamy w relacji na żywo z meczu Girona - FC Barcelona w ramach 5. kolejki ligi hiszpańskiej. Start meczu o 16:15, bądźcie z nami!

Dzień dobry! Już za 15 minut zacznie się spotkanie Girony z Barceloną. Robert Lewandowski oczywiście w pierwszym składzie.

A tak wygląda cały skład Barcelony na mecz.

Tak z kolei zagrają dzisiaj gospodarze.

Słuchamy hymnu Girony.

Piłkarze ustawiają się już na murawie, za chwilę zaczynamy!

1'

Zaczęli!

2'

Dobry pressing Barcelony, piłka odebrana, Kounde dogrywa z prawej strony górą, lecz Raphinha został dobrze przepchnięty przez obrońcę.

3'

Pressing znów przyniósł efekty, piłka odebrana na połowie Girony.

5'

Barcelona mocno naciska na gospodarzy, póki co jednak nie zdołała wywalczyć sobie pozycji do strzału.

6'

Piłka odbita od obrońców zgarnięta przez Pedriego, Yamal "ukradł" mu ją uderzając z powietrza, jednak Gazzaniga dobrze ustawiony łapie futbolówkę!

9'

Strzał Kounde z ostrego kąta zablokowany, będzie rzut rożny. Piłkę powinna mieć jednak Girona, bo wcześniej Yamal zagrał ręką.

9'

Jedna z nielicznych akcji Girony, długa piłka na Danjumę, lecz zagranie było za mocne.

10'

Minimalnie za mocne dośrodkowanie Gila w pole karne Barcelony! Niewiele brakowało, a gospodarze mogliby oddać groźny strzał.

12'

Dośrodkowanie Raphinhy wybite przez obronę, korner z lewej strony boiska.

13'

Dośrodkowanie nie przyniosło jednak większego zagrożenia.

15'

Faul zawodnika Girony, rzut wolny dla Barcelony z około 30 metrów od bramki.

15'

Po dośrodkowaniu piłka odbita przez obrońcę i będzie jeszcze korner.

16'

Raphinha dośrodkował, Lewandowski uderzył głową, a Gazzaniga bez problemu łapie. Strzał Polaka leciał prosto w bramkarza.

17'

Teraz Gutierrez zza pola karnego, ale ter Stegen czujny i łapie piłkę! Pierwszy celny strzał Girony.

18'

Kolejny faul, powalony Lamine Yamal i będzie kolejny rzut wolny dla Barcy.

19'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka wychodzi za linię końcową, Gazzaniga zacznie od bramki.

22'

Chwila przerwy, Danjuma ucierpiał i musiano udzielić mu pomocy. Zawodnik Girony powinien jednak wrócić do gry.

23'

Balde wpadł w pole karne Girony z lewej strony, postanowił kończyć akcję samemu i uderzył niecelnie. Szkoda, bo Lewandowski wychodził na dobrą pozycję.

25'

Raphinha mógł wpaść sam w pole karne Girony, w ostatniej chwili został zatrzymany jednak przez Blinda.

26'

Olmo przerzuca z lewej części pola karnego na prawą, Kounde przygotował sobie strzał, lecz uderzył słabo i niecelnie.

27'

Dobre dogranie Gutierreza, ale piłkę w ostatniej chwili podbija Martinez i przeszkodził rywalom oddać strzał. Cygankow próbował jeszcze przewrotki, jednak zrobił to niecelnie.

30'

Balde znów znalazł się z lewej części pola karnego Girony, znów próbował strzelać i znów zrobił to niecelnie.

30'

GOOOOOOOL! Lamine Yamal daje prowadzenie Barcelonie!

31'

Realizator nieco przysnął, bo po zakończeniu powtórki z akcji Balde widzieliśmy już tylko, jak Balde był sam na sam z Gazzanigą i wpakował piłę obok niego. Z powtórek widzimy jednak, że Lopez ruszał spod swojej bramki z piłką, a Yamal po prostu podbiegł do niego i mu ją zabrał, by po chwili wyjść sam na sam i zdobyć gola.

32'

Kolejna akcja Barcelony Yamal uderza, jednak teraz piłka zablokowana przez obrońcę ląduje prosto w rękawicach Gazzanigi.

35'

Gil złamał akcję z prawej strony do środka i uderzył na bramkę Barcelony z narożnika pola karnego. Ter Stegen nie miał problemów, żeby złapać tę piłkę.

36'

Gil fauluje Balde, żółta kartka.

37'

GOOOOOOL! YAMAAAAAAAAL!

38'

Piłka dośrodkowana przez Raphinhę odbita przez obrońców przed pole karne. Tam czekał już Yamal. Piłkarze Barcelony rozsunęli się przed młodym piłkarzem, który precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Gazzanigę strzałem z linii pola karnego.

41'

Girona próbuje odpowiedzieć, na razie nieskutecznie.

42'

Raphinha próbował przelobować Gazzanigę strzałem ze środka boisko. No, nie wyszło.

42'

Strzał Francesa z prawego narożnika pola karnego zablokowany.

44'

Rzut karny dla Girony!

44'

Girona oddała bardzo groźny strzał, Ruiz nie pokonał jednak ter Stegena z kilku metrów. Piłka po chwili wraca w pole karne, Gil strzela głową, ale trafia w rękę Martineza! Wszystko wskazuje na to, że słuszny rzut karny dla gospodarzy!

46'

Sędzia dopiero teraz zawołany do monitora. Coś tam jest nie tak.

47'

Nie ma rzutu karnego!

47'

Wszystko wskazuje na to, że sędzia uznał, że Martinez nie zagrał intencjonalnie, a piłka uderzyła go z bardzo małej odległości.

48'

Sędzia doliczył aż 4 minuty.

49'

Koniec pierwszej połowy!

Przerwa

Barcelona przeważała w pierwszej połowie i zasłużenie prowadzi. Girona miała jednak swoje okazje i też mogła strzelić gola. Z pewnością dużo dyskusji będzie wokół karnego, które sędzia nie przyznał po analizie VAR gospodarzom pod koniec pierwszej połowy.

Przerwa

Piłkarze powoli wracają na murawę, niedługo zaczynamy drugą połowę.

46'

Grają! Girona przy piłce.

46'

Błąd Girony na samym początku niewykorzystany przez graczy Barcelony, pogubili się przy rozegraniu piłki przed polem karnym rywala.

47'

GOOOOOOOL! DANI OLMOOOOOO!

47'

Kounde zagrywa prostopadle do Olmo na prawym skrzydle, ten wpadł w pole karne i z bardzo ostrego kąta uderza bardzo mocno obok Gazzanigi!

50'

Dośrodkowanie Danjumy, Ruiz próbował techniczenie uderzyć z ostrego kąta, lecz zrobił to niecelnie!

52'

Kounde świetnie do Lewandowskiego na prawą stronę pola karnego, Polak jednak źle przyjął i piłka uciekła mu za linię końcową.

54'

Solis zagrywa prosto do Yamala, ten próbował się urwać, ale błąd Solisa naprawił Blind i wybił piłkę młodemu Hiszpanowi.

55'

Podwójna zmiana w Gironie. Danjuma i Gil schodzą, wchodzą Portu i Asprilla.

56'

Niewiarygodne! Lewandowski wyszedł sam na sam z Gazzanigą i nie zdołał go pokonać!

58'

Dobre zagranie Cygankowa przed bramkę z prawej strony boiska, obrońcy Barcelony wybijają na rożnego.

58'

Asprilla wrzuca piłkę w pole karne Barcelony i ta minimalnie mija jego kolegów! Niewiele zabrakło do groźnego strzału.

58'

Szybka odpowiedź Barcy, Yamal strzelał zza pola karnego, tym razem Gazzaniga paruje na rzut rożny.

59'

Strzał Casado z kilkudziesięciu metrów bardzo niecelny.

60'

Yamal wykłada piłkę Lewandowskiemu, ten uderza z linii pola karnego, ale robi to niecelnie! Polak powinien mieć już dwie bramki...

60'

Uraz Daniego Olmo, Hiszpan musi opuścić murawę...

61'

Dwie zmiany w Barcelonie. Garcia za Olmo, Fort za Cubarsiego.

63'

Cygankow schodzi na lewą nogę, uderza z narożnika pola karnego i tylko minimalnie się pomylił!

64'

GOOOOOOL! PEDRIIIIIIII!

65'

Casado świetnie zagrywa prostopadłą piłkę z głębi pola, Pedri idealnie wyskoczył do niej zza obrońców, wyszedł sam na sam, minął Gazzanigę i uderzył na pustą bramkę.

66'

Fort zza pola karnego, ale uderza wręcz fatalnie. Gazzaniga zacznie od bramki.

69'

Dwie zmiany w Barcelonie, schodzi Lewandowski! Za niego Ferran Torres, a do tego Pau Victor za Pedriego.

69'

Zmiany też w Gironie, Stuani i van de Beek za Ruiza i Cygankowa.

72'

Yamal spróbował kolejnego uderzenia, niestety, tym razem było baaardzo słabe.

75'

Nieudane podani Gutierreza do środka boiska. Girona ma wielkie problemy, by choćby zagrozić ter Stegenowi.

77'

Raphinha wpada w pole karne Girony, zagrywa na parę metrów przed bramkę i Frances cudem wybija to nad poprzeczkę! Niestety, obrońca Girony ucierpiał przy tym zagraniu, chwila przerwy.

80'

GOOOOOOOL! Girona zdołała pokonać ter Stegena!

80'

Asprilla świetnie prostopadle do Portu, ten mija ter Stegena, zagrywa przed bramkę do Stuaniego, który dokłada nogę i strzela bramkę!

83'

Pau Victor próbował technicznego uderzenia z linii pola karnego, piłka mija minimalnie spojenie słupka z poprzeczką!

84'

Raphinha przejął piłkę około 30 metrów od bramki Girony, ma mnóstwo miejsca, ale przez to chyba zbyt długo zastanawia się co zrobić, aż w końcu traci piłkę.

85'

Jeszcze zmiana w Gironie, Arnau za Francesa.

86'

Czerwona kartka dla Ferrana Torresa za faul na Asprilli!

87'

Torres stawia stempel na kostce Asprilli, zasłużona czerwona kartka.

90'

Iskrzy na boisku, żółta kartka dla Yamala i Portu za przepychanki.

90 + 2'

Jeszcze zmiana, Yamal schodzi, wchodzi Martin.

90 + 4'

Pau Victor wyszedł jeszcze sam na sam z Gazzanigą, ale... uderzył niezwykle słabo.

90 + 6'

Jeszcze akcja Girony, ale Stuani na spalonym. Za protesty otrzymał on żółtą kartkę.

90 + 6'

KONIEC! Barcelona wygrywa 4:1, jednak Lewandowski nie uczcił golem swojego setnego występu w barwach Dumy Katalonii.

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

Girona - FC Barcelona relacja na żywo dzisiaj 15.09.2024 wynik

Czy zmiana zmiana trenera w FC Barcelona przed nowym sezonem okaże się strzałem w dziesiątkę? Wciąż trudno oceniać ten ruch na tak wczesnym etapie sezonu, jednak nie sposób nie zauważyć nową energię w drużynie Roberta Lewandowskiego. Nie dość, że sam Polak radzi sobie lepiej pod skrzydłami Hansiego Flicka, to także cała drużyna gra lepiej niż w ostatnich tygodniach pod wodzą Xaviego. Przekłada się to na wyniki, ponieważ Barcelona jako jedyna w LaLidze ma po 4 meczach komplet punktów i prowadzi w tabeli. W piątym meczu tego sezonu „Duma Katalonii” Zmierzy się z Gironą, czyli rewelacją poprzedniego sezonu, która jednak w obecnych rozgrywkach już tak nie zachwyca. Fani Barcelony i Roberta Lewandowskiego liczą więc na zwycięstwo i kolejne gole Polaka, co pozwoliłoby mu wyśrubować jeszcze swój bardzo dobry wynik w barwach tego klubu – w 99 meczach zdobył on 63 bramki i na sto pierwszych meczów w Barcelonie lepiej od niego wypadł tylko Luis Suarez, który zdobył niebotyczne 88 goli. Polak jest więc lepszy w tym względzie od takich gwiazd, jak Messi, Neymar czy Ronaldinho.